“Тут показані оригінальні світлини. Це оригінальна світлина 1 листопада 1918 року. Коли Січові Стрільці обсадили Ратушу. А це значить, за стрілецькими традиціями, на Ратуші майорів один великий синьо-жовтий прапор, а по кутах майоріли 4 маленьких синьо-жовтих прапори”, - розповів співголова комітету захисту національних символів України Олег Карелін.

Парубки у формі січових стрільців почуваються справжніми героями, адже відтворюють історію. Попри те, що кулемет один на всіх, до Ратуші чужинцям тепер зась.

“В Першу світову війну даний кулемет воював практично на всіх боках фронту. Це ви можете бачити російську модифікацію цього кулемету, це незначна модифікація, але в основному механізм залишився попередній і стояв на озброєнні фактично до кінця Другої світової війни. Ми його в бою дістали”, - каже Січовий Стрілець Степан Дубарін.

І хоча Львів вдалося захопили без жодної кулі, за незалежність воякам ще доведеться поборотись.

“Вони захопили міську ратушу, державні установи такі, як телеграф, пошта, Головна пошта, і встановили свою владу і була проголошена УНР, але через кілька днів польська армія прийшла, щоб відтіснити Січових Стрільців і зав’язався бій”, - розказав Січовий Стрілець Степан Дубарін.

Відтворення бойових дій львів’янам та гостям міста продемонструють 4 листопада.