За словами експертів, це трапилося через зростання попиту серед місцевих та переселенців.

"Як правило, покупці в 90% випадків – це жителі Донецька, які не збираються переїжджати, з тієї ж "ДНР", "ЛНР" – з більш віддалених районів. Так що б українці, які перебувають на території України, непідконтрольній сепаратистам, купували нерухомість в Донецьку чи Луганську – поодинокі випадки", – розповів Сергій Степенко, фахівець ринку нерухомості.

Здебільшого, ці поодинокі випадки стосуються тих людей, які були вимушені виїхати з Донецька, через бойові дії, а зараз повернулися назад і скуповують житло за заниженими цінами. На профільних сайтах нині чимало заманливих пропозицій. Таких як, "віддам трикімнатку за 20 тисяч доларів". Проте, оформити таку угоду купівлі-продажу за українським законодавством на окупованих територіях не можливо.

Нотаріус для оформлення договору купівлі-продажу повинен зажадати якісь документі, один з них – форма три – про склад зареєстрованих осіб конкретної нерухомості. Ви представите форму три з печаткою "ДНР"? Тому практично це можна зробити, фактично – продавець не зможе надати всіх необходіміх документів,
– зазначив фахівець ринку нерухомості Віктор Несін.

Проте, у так званій "ДНР", вже створили свої реєстри та, навіть, видають документи на правовласності. Але, що буде з цією нерухомістю після завершення АТО – невідомо. Довести, що угода укладена насправді і права продавця не були порушені – не можливо. А від так, фахівці не радять поспішати з купівлею житла в тимчасово окупованих регіонах.

Читайте також: Які квартири найбільше користуються попитом серед українців