Власники МАФів скаржаться: без юридичних роз’яснень та будь-яких судових приписів - за тиждень торгівельні площі перетворюють на гори будматеріалу.

“Дається припис 7 днів, приїжджає комісія, береться техніка, і руйнується фактично підприємство. А рішень по цьому питанню - жодних не винесено. Тому створюється така ситуація, що з одного боку - не надаються відповідні матеріали для розміщення, з другого боку - приїжджають, дають приписи і руйнують підприємство”, - каже колишній працівник Держпідприємництва в м. Києві Анатолій Щербина.

Тетяна Петренко вже 4 роки працює з проблемними об’єктами на території Гідропарку. Пояснює - в деяких підприємців і справді виникають проблеми з оформленням. Утім, в будь-якому разі - для цього потрібні судові рішення.

“Прокуратура мотивує такі дії тим, що у підприємця відсутня оформлена земельна ділянка. Знову-таки, прокуратура тут дійсно права, не у всіх оформлена земельна ділянка, але якщо вже посилатися на земельне законодавство, то звільнення самовільно зайнятих земельних ділянок відбувається лише за рішенням суду. На жаль, сьогодні ні в прокуратурі, ні в благоустрою, ні в міліції, яка присутня при таких демонтажах, такі рішення відсутні”, - сказала юрист, голова Асоціації власників МАФів Гідропарку Тетяна Петренко.

Анатолій Стукаленко вже 17 років працює в Гідропарку. Він - один з тих, кому не пощастило отримати припис на знесення літньої тераси. Переконує: за весь час роботи дотримувався порядку в оформленні. Нині ж чекає, чи пощастить відвоювати власний бізнес. Утім, говорить - масове очищення пляжу від МАФів свідчить про те, що сюди незабаром прийде єдиний власник - замість десятків інших.

“Ми не проти того, що якісь точки - вони не всі документи мають. Можливо, якісь і треба зносити, але це все треба робити за рішенням суду. А те, що зараз творить благоустрій і прокуратура, ми вважаємо це незаконним, і будемо боротися всіма доступними методами”, - заявив підприємець Анатолій Стукаленко.

У міській владі поки розбиратися в ситуації не вважають за потрібне. Кажуть - якщо так діє благоустрій - все відбувається законно.

“Вони встановлені незаконно. Вони ні за що не платять, вони не мають ніяких документів на встановлення. Незаконно встановлені МАФи, за приписами прокуратури, зносяться”, - сказав перший заступник голови КМДА Олександр Мазурчак.

Доки територія Гідропарку перетворюється з місця відпочинку на місце війни - підприємці обіцяють триматися до останнього. Вони направили звернення до керівних осіб держави, міських та народних депутатів. А також утворили Комітет захисту Гідропарку.