У книзі наводяться відомості про їхні кар’єри та про діяльність підрозділів зовнішньої розвідки в Україні. Ініціатори кажуть, що країна має знати своїх героїв.
“Все суспільство немає жоднісінької уяви про цю професію, про цих людей, про цю сферу діяльності. Я думаю, читач отримає відповіді на багато своїх запитань. Оскільки діяльність розвідки - це не діяльність футболістів, художників, яка є на видноті. Це найнепублічніші люди”, - каже видавець Михайло Слабошпицький.
“До цього були всілякі книги та публікації, але вони всі пов'язані з окремими моментами роботи і життя розвідки”, - сказав радник голови Служби зовнішньої розвідки України Леонід Деркач.
Водночас, самі герої книги кажуть, цікавіше було б описувати конкретну долю того чи іншого розвідника. Проте це неможливо.
“Це доля, цікава доля людини і розвідки з цією людиною. Але писати не можна, тому що, з моєї практики, всі ці люди живі, вони сьогодні є громадянами своїх країн, у них своя доля. І ми не маємо права підставляти цих людей”, - каже Олександр Шарков (очолював ГУ розвідки СБУ у 1993-1995 рр.).
Видавці ж на досягнутому не зупинятимуться. Обіцяють і надалі розкривати суспільству історію розвідки. Варто зазначити, презентована книга - не перша про українську спецслужбу. Рік тому світ побачило видання про окремі розвідувальні операції.