Збирають все, що можна повторно переробити - метал, пластик, поліетилен, скло.
“І швидше час летить і мене просто влаштовує – подобається тут працювати. Я планую після виходу з тюрми і далі тут працювати”, - каже засуджений Артем Коваленко.
За прибирання та сортування сміття засуджені отримують по 25 гривень на день. Удвічі більше - перераховується на виправну колонію.
“Перераховується на виправну колонію, хлопці погашають заборгованість по аліментах”, - каже в.о. начальника соціально-виховної психологічної роботи Маріупольського виправного центру Сергій Парамонов.
На кожних п‘ять в‘язнів - по одному охоронцю. Оскільки вони засуджені за легкі злочини - загрози людям не несуть - каже керівництво виправного центру. Роботодавці ж працівниками задоволені. Кажуть - працюють краще, ніж вільнонаймані.
“Не кожна людина через якісь амбіції чи стереотипи готова йти на цю роботу. Хлопці стараються, так як розуміють, що від цього залежить їх заробіток, дисципліна нормальна”, - каже представник компанії-роботодавця Ваагн Мнацаканян.
Єдиний у Маріуполі полігон побутових відходів за 35 років експлуатації виріс заввишки з 9-поверховий будинок. Щороку він поповнюється майже тисячею кубометрів сміття. Тож, кажуть комунальники, роботи з переробки відходів в Маріуполі вистачить на всіх.