Костянтин Стогній (радник міністра внутрішніх справ): “Людині потрібна медична допомога. Викликають швидку допомогу. Швидка відмовляється. Без згоди пацієнта лікарі не можуть. Він згоду явно не дасть, щоб його відвезли. Виявляється парадокс. Людина знаходиться тут. Медиків тут немає в цей час. Що робити з цією людиною? Яким чином поступати міліції?”
Як має виглядати сучасний витверезник, в МВС поки не вирішили. Не виключають, що він матиме статус специфічного медзакладу у підпорядкуванні МОЗ. Робота чекає на законотворців, адже треба буде чітко виписати, на яких підставах людину можуть забрати до такої установи.
Правозахисники ж ставляться до ідеї МВС скептично. Мовляв, правоохоронці лише хочуть спекатися відповідальності за тих людей, які у стані алкогольного сп'яніння потрапляють у руки міліції.
Володимир Чемерис (правозахисник): “Питання не в тому, чи це буде міліція, чи витверезник. Це давно було. Але ми багато пам`ятаємо цікавих “в лапках” історій з витверезниками: про те, що людина, яка туди потрапила, вона потім повертається без якогось особистого майна, побита і таке інше”.
В Україні всі витверезники закрили у 2000 році, найперше через те, що у цих закладах порушувались права людини. У західних країнах, якщо людина поводиться неадекватно і не може пояснити куди прямує, її відвозять до лікарні. Якщо ж поліція може визначити місце проживання сп`янілого, його проводять додому і віддають у руки родичів чи близьких.
В МВС наполягають на відновленні роботи витверезників
В міліції нема кому приводити п’яних до тями, скаржаться в МВС, і наполягають - країні потрібні витверезники. Адже, кажуть, люди у стані алкогольного сп`яніння іноді вдаються до протиправних дій, або ж і самі стають жертвами правопорушників.