"Вірогідність того, що курс буде утримуватись на рівні, який зараз склався, є найвищою", - сказав Литвицький на прес-конференції у вівторок. За даними керівника групи радників, з початку року НБУ купив і продав на міжбанківському валютному ринку приблизно однаковий обсяг валюти. При цьому у квітні центральний банк купив близько $ 1,2 млрд, що дозволило збільшити міжнародні резерви до $ 25,78 млрд із $ 25147 млн на кінець березня.
"Поки вікно (для покупки - ІФ) відкрито, будемо на ринку купувати і збільшувати пропозицію (гривні - ІФ)", - підкреслив В. Литвицький. Серед факторів впливу на курс він відзначив приплив валюти в країну на тлі зростання економічної активності, зниження девальваційних очікувань, високу ймовірність затвердження нової програми з Міжнародним валютним фондом (МВФ), а також дефіцитність державного бюджету.
Радник голови НБУ також відзначив, що подальша курсова політика НБУ буде враховувати ситуацію зі зміною значення реального ефективного обмінного курсу (один з індикаторів цінової конкурентоспроможності країни в міжнародній торгівлі, який розраховується з урахуванням змін інфляції і курсів валют країн - основних торгових партнерів).
Крім того, В. Литвицький заявив, що НБУ буде вдаватися до превентивних заходів у відношенні зовнішніх спекулятивних атак на курс гривні. При цьому він відзначив, що Нацбанк поки не отримував критичних зауважень з боку МВФ до валютної політики.
За словами Литвицького в контексті співпраці з МВФ буде зберігатися орієнтир на гнучкість курсу, поступове скорочення адміністративного втручання в роботу ринку, а також на утримання курсових коливань на безпечному рівні. Керівник групи радників голови НБУ також висловив думку, що ситуація з платіжним балансом істотно покращиться в 2010 році.