За словами екс-міністра, цю посаду має очолити незаангажована, аполітична особа, професіонал у військовій справі. Михайло Коваль повністю відповідає цим вимогам.
Також Кузьмук прокоментував звільнення Ігоря Тенюха.
"Є такий військовий принцип: коли керівник пішов, треба аналізувати його роботу, а не добивати публічно. Йому було нелегко виконувати обов’язки у цих умовах, окрім того, він декілька років був відірваний від ЗС, а в масштабах міністерства оборони досвіду в нього було недостатньо. Але він зробив все що міг", - вважає Кузьмук.
Також екс-міністр оборони наголосив, що пагубним явищем можна вважати той факт, що протягом останніх 5 років, в Україні змінилось 7 очільників міністерства оборони та 5 керівників Генштабу.
“Найстрашніше, що в таких умовах в керівник Генштабу та міністр оборони не мають спільного бачення щодо розвитку ЗСУ і на принципи їх застосування ”, - наголосив екс-міністр.
Окрім того, як наголошує Кузьмук, кожен новий очільник набирає нові кадри, а старих звільняє. Але на формування професійного військового необхідно десятки років.
“Така легковажність політичного керівництва до комплектування ЗС до їх функціонування і призвели до того, що на сьогодні ми маємо не функціональні збройні сили”, - резюмує Кузьмук.