“Ми вирішили створити цю тимчасову слідчу комісію з огляду на те, що свого часу на території України скоїли ряд резонансних вбивств, які досі не розслідувані. Якщо розслідування комісії відбудеться, то, можливо, суспільство дізнається деякі обставини цих подій", - повідомив нардеп Сергій Сас в коментарі УНН.

Він додав, що до створення будь-яких комісій ставиться скептично, бо сьогодні немає закону, який би регулював їхнє функціонування. Сас пояснив: згідно з Конституцією Верховна Рада може створювати слідчі комісії, але як вони повинні працювати - невідомо.

"Адже, як ви пам’ятаєте, інші слідчі комісії, наприклад, візьмемо ту ж саму комісію щодо газу, вона не дала жодного результату, окрім піару Богословської, яка з легкої руки влади на всіх ефірах поливала брудом своїх опонентів, в першу чергу - Юлію Володимирівну”, - нагадав опозиціонер.

На думку політика, перспективи діяльності цієї комісії вже зараз можна назвати сумнівними ще й тому, що участь в ній братимуть також представники провладної більшості, в результаті чого в комісії виникатимуть “дискусії”.

“Навіть якщо її створять, то ця комісія повинна функціонувати демократично. Звичайно, ми можемо піти тим шляхом, яким йшла Богословська, яка сама шукала якісь дані і без рішення комісії їх оприлюднювала. Якщо ж ми хочемо об’єктивно встановити істину, а не в якості піару використати, то це означає, що там повинні бути представники різних фракцій і рішення повинні приймати демократично. Зрозуміло, що це викличе дискусії і невідомо, як це закінчиться”, - сказав Сас.

Він вважає, що спочатку потрібно прийняти закон, який регулював би діяльність ТСК.

“Ми повинні повернутись до розгляду законопроекту про тимчасові слідчі комісії, адже це один з головних інструментів парламентського контролю з боку опозиції", - наголосив Сергій Сас.

До слова, на вчорашньому засіданні політради "Батьківщини" опозиція прийняла рішення вимагати створення парламентської тимчасової слідчої комісії щодо розслідування вбивства депутата Євгена Щербаня та інших політиків.