Все розпочалося з того, що СБУ допитала затриманого колишнього російського військового, який служив на крейсері. Він розповів про те, що корабель використовували для перекидання техніки та найманців до Сирії.

Читайте також: Російські найманці спробували атакувати сили США в Сирії, – помічник держсекретаря

У відповідь російське Міноборони заявило, що крейсер не міг транспортувати військову техніку, адже не має вантажних трюмів. Окрім того, в країні-агресорі заявили, що "Варяг" не міг зайти в порт Тартус, адже там немає причалів для кораблів такої водотоннажності.

Після цього СБУ опублікувала імена російських найманців, який доставляли з Владивостока до Сирії. Це мешканці Приморського краю, Амурської області та Республіки Саха-Якутія. При цьому, за даними СБУ, двоє росіян з цього списку загинули у Сирії.

"Також зазначаю, що у разі виникнення у МО РФ "труднощів" у встановленні конкретних паспортних даних та адрес проживання вищезазначених громадян РФ з числа "ихтамнетов" "Вагнера" для притягнення їх до кримінальної відповідальності за найманство, СБУ готова оприлюднити і цю інформацію для донесення правди до громадян Росії та ліквідації "необізнаності" вищих офіцерів МО РФ", – цитує СБУ слова свого керівника Василя Грицака.