Цього року історичну дату святкують майже на офіційному рівні, адже нещодавно кримський парламент постановив відзначати 18 січня урочисто.
"Ми б хотіли, щоб услід за Кримом подібні рішення були ухвалені іншими областями України, вони цю ідею підтримують. Абсолютно правильним було б ухвалення рішення на рівні української держави. Ця дата визначає не тільки минуле, вона визначає сьогодення і майбутнє української держави", - каже депутат ВР АРК Сергій Цеков.
Річницю Переяславської ради в Сімферополі відзначають щороку, проте якщо раніше учасники приносили на мітинг портрети російського Президента та прем’єра, а також державний прапор Росії, цього разу обмежилися лише виконанням російський народних пісень. Не влаштували також театралізованого дійства. Натомість, вперше у заході взяв участь консул Росії в Сімферополі.
Ми росіяни вважаємо, що ця воля до єднання і єдності є віддзеркаленням унікальної глибокої близькості народів України і Росії", - каже генеральний консул РФ в Сімферополі Володимир Андреєв.
У 1654 році, як відомо, Богдан Хмельницький скликав у місті Переяславі загальну військову раду. На ній гетьман та козацька старшина присягли на вірність московському царю - це фактично поклало початок приєднанню України до Росії.