В країні вже проводяться розшуки та затримання журналістів, яких підозрюють у зв'язку з опозиційним ісламським проповідником Фетхуллахом Ґюленом. Опозиціонера чинна турецька влада називає організатором спроби перевороту в Туреччині, передає "Ехо Москви".

Правозахисники в свою чергу стверджують, що влада Анкари катує підозрюваних в причетності до путчу. Поліція змушує затриманих стояти в хворобливих позах до 48 годин. Також не годує їх, позбавляє води та медичного обслуговування. Крім того людей ображають, а часто жорстоко б'ють, передають світові ЗМІ.

Турецький уряд ці звинувачення відкидає.

Читайте також: Неймовірна історія: турок вижив під двома танками

Нагадаємо, у ніч з 15 на 16 липня в Туреччині відбулася спроба захоплення влади військовими. Вони намагалися скинути уряд, проте їхнє повстання придушили. У неділю, 17 липня, турецька влада заявила, що практично всі учасники спроби військового перевороту затримані, контроль над країною відновлений.

Кількість жертв спроби перевороту в Туреччині досягла 240 осіб. Крім того, загинули 104 учасники спроби державного перевороту. Крім запровадження надзвичайного стану на три місяці, турецька влада також призупинила дію Європейської конвенції про права людини.

За останніми даними, після невдалого путчу в Туреччині заарештовано близько 13 тисяч осіб.