Держава починає реалізацію національного проекту "Відкритий світ". В його рамках планується створити освітню інфраструктуру на основі найсучаснішого стандарту зв’язку четвертого покоління. Школярі по всій країні зможуть користуватися спільною інформаційною базою. До того ж інтернет дозволить батькам спостерігати за навчанням дитини в режимі он-лайн, зокрема, мати доступ і до електронних шкільних журналів.

Враховуючи низьке матеріальне становище багатьох українських сімей, учням з 5 по 9 клас обіцяють видати нетбуки з пільговим підключенням до Інтернету. Це, в свою чергу, дозволить вже за 4 роки взагалі відмовитись від підручників.

"В один рік реалізація цього проекту дозволить економити з державного бюджету до 50 мільйонів доларів лише на друці книжок. При чому, кошти, які будуть залучені в реалізацію - вони не мають відношення до державного бюджету, вони не будуть витягнуті з кишені пенсіонера, вчителя, а це будуть інвестиційні ресурси", - каже член комітету з економічних реформ Владислав Каськів.

"Ми повинні зробити підручник таким, який би відповідав санітарним нормам, який би, скажімо, не псував зір дітям і міг бути дуже легким в користуванні. Ми повинні зробити якісні мультимедійні бібліотеки, які дадуть можливість доступу до довідкової, статистичної інформації - усієї інформації, яка потрібна в навчанні", - каже керівник робочої групи Національного проекту "Відкритий світ" Ігор Курус.

До слова, програмне забезпечення буде вітчизняним. Для цього створять нову інтуїтивно просту у використанні операційну систему з українським інтерфейсом. Розробники кажуть, що в перспективі віртуалізація торкнеться й решти сфер життя українців. Планується, що "Відкритий світ" стане початком впровадження національної системи управління державою, завдяки якій громадяни зможуть голосувати, отримувати через Інтернет платіжні довідки, свідоцтва тощо.