Директор УІНП Ігор Юхновський домовився з Семиноженко щодо принципів подальшої роботи інституту, основою якої стане консолідація суспільства.

За його словами, інформація про реорганізацію і навіть можливу ліквідацію УІНП розповсюджується з метою дискредитації діючої влади. "Ніякої реорганізації. Інститут національної пам'яті працює за чинним законодавством", - зазначив Семиноженко.

Учора в.о. директора УІНП Ігор Юхновський повідомив "Коммерсант-Україна", що йому вдалося домовитися з Семиноженко щодо принципів подальшої роботи інституту, основою яких стане консолідація українського суспільства.

"1 травня Семиноженко відвідав інститут, пробув у нас півтори години і ознайомився з роботою закладу. Я розповів йому про нашу концепції Великої Вітчизняної війни, згідно з якою українці воювали в складі Радянської армії, а також ОУН-УПА, тому з метою консолідації суспільства варто заборонити публічні висловлювання проти цих армій ", - заявив Юхновський.

За його словами, віце-прем'єр підтримав точку зору в питаннях, що стосуються Голодомору як геноциду української нації. "Більше того, ми надіслали Президентові дані Інституту демографії, з яких чітко видно, що проблема Голодомору була геноцидом українського народу", - відзначив Юхновський. Він також повідомив, що інститут не буде перепідпорядкований жодному з держкомітетів і збереже основні напрямки роботи.

Відмова уряду від реорганізації УІНП здивувала голову Державного комітету архівів Ольгу Гінзбург, на думку якої перепідпорядкування інституту дозволило б заощадити бюджетні кошти.

"До 2008 року, коли Держкомархів розпоряджався коштами УІНП, ми оперативно вирішували поточні завдання, безпосередньо працювали з обласними архівами. Штат інституту тоді становив 40 людей, а потім він розрісся до більш ніж 80 осіб", - зазначила Гінзбург.

За її словами, незважаючи на збільшення бюджетних витрат, багато з проектів УІНП, розпочаті в 2006 році в співпраці з Держкомітетом архівів, взагалі скасовані або відкладені на невизначений термін.