Рекомендації щодо зовнішнього вигляду працівникам надали детальні - розмістили відповідний документ на сайті уряду. У ньому вказали не лише, які саме костюми мають носити держслужбовці, але й деталізували моменти на кшталт "чоловічі брюки не мають занадто обтягувати стегна".

"Я вважаю, що ходити в урядовій установі в джинсах, в певному "вільному" одязі можливо лише тим, хто не є державним службовцем. Тобто, якщо це журналісти, якщо це якісь запрошені консультанти іноземці - будь-ласка. До введення більш суворого дрес-коду в Кабінеті міністрів для співробітників, для чиновників, я ставлюсь з розумінням", - каже міністр освіти і науки України Дмитро Табачник.

Жінкам-держслужбовцям заборонено носити одяг, що оголює руки. Про декольте теж доведеться забути. Не можна носити вузькі та закороткі спідниці, вдягати прозорі сукні чи блузи, через які навіть спіднє можна побачити. Сукні, що щільно облягають фігуру - теж табу. В Кабміні вважають, що костюм держслужбовця має принаймні створювати враження наявності смаку. У Парламенті такі новації вітають.

"Дрес-код - це елемент ось цієї ділової етики. Я згодна з тим, що повинні бути якісь правила, які говорять про те, що ти прийшов на роботу, а не на вечірку, що ти прийшов працювати, а не демонструвати моделі одягу. Я з цим згідна. А наразі у нас тут панують смаки", - каже народний депутат, КПУ Алла Александровська.

"Ну дехто, м`яко кажучи, мене дивує. Мені доводилось бачити і в спортивному одязі депутатів у залі парламенту, і в джинсових куртках, штанях, із навіть черепами бачив футболки на декому з наших колег, черепи, вишиті стразами", - каже народний депутат, БЮТ Олег Ляшко.

"Колись пам`ятаю у нас туту була одна співачка, народним депутатом України, яка значок могла вчепити на майку, чи на шорти, кишеню чіпляла. Ну її зараз тут немає, я про неї і говорити не хочу. Цілком зрозуміло, що процедурна, офіційна особа, особливо державний службовець, має якось по-людські виглядати", - каже народний депутат, Партія регіонів Ярослав Сухий.

В так званому урядовому кодексі одягу прописано також, що костюм треба прасувати, сорочки прати, а взуття чистити. Крім того держслужбовцям жіночої статі нагадують: прикраси - це показник не фінансових можливостей жінки, а її культури та вишуканого смаку.