З різних куточків Києва до Аскольдової могили протягом 29 січня приходили представники влади, політичних кіл та просто небайдужі до світлої пам’яті тих, хто поклав життя за Україну у далекому 1918 році.
“Ми повинні всіх пам’ятати, у нас було багато проблемних питань в історії, я вважаю, що ми повинні робити висновки. Це все насправді повинно тільки одне - консолідувати, для того, аби робити країну більш сучасною, модерновою, конкурентоздатною, аби отримати краще життя для своїх людей”, - заявив віце-прем'єр-міністр України Сергій Тігіпко.
“Скільки сили в цих дітях, скільки відповідальності за свою Батьківщину, скільки жертовності. Потрібно вчитися і політикам, і громадянам так любити рідну державу. Їх приклад говорить про те, що коли немає страху, коли повстаєш за святу справу - Господь допомагає. І рано чи пізно - перемога наступає”, - переконана лідер партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко.
Націоналістично орієнтовані партії та просто активна молодь також вшанували пам’ять загиблих.
“Це наша історія, ми повинні це поважати, перш за все”, - сказав небайдужий Олександр.
“Це приклад патріотизму, національної свідомості. Які не пожаліли свого життя і пішли свідомо”, - зазначив небайдужий Леонід.
“Коли тут всі сперечалися і підписували чергові універсали, вони вийшли зі зброєю в руках і відстоювали свою землю, як не вшанувати цих дітей я не знаю”, - каже небайдужий В'ячеслав.
А "свободівці" навіть провели подвійну акцію-марш - на честь героїв Крут та придушення Січневого заколоту в Києві, мовляв, ці події однаково важливі.
“Це була україно-російська війна, яку розпочала проти нас Москва і, власне, бій під Крутами, він стримав наступ більшовиків на Київ, а придушення більшовицького Січневого заколоту в Києві, воно, фактично, зробило так, що українська столиця була очищена від п'ятої колони, від тих, хто виступав проти української державності”, - сказав організатор маршу Андрій Іллєнко.
Вшанували пам’ять героїв в усіх великих містах України - від Луцька до Сімферополя. Нагадаємо, 29 січня 1918 року 300 студентів протистояли кількатисячній радянській армії. Усі юнаки полягли у нерівному бою під Черніговом. 28 з них - перепоховані на Аскольдовій могилі у Києві.