Децентралізація влади
– Ми ще не бачили остаточний варіант закону, бо в нас як завжди найважливіші рішення приймають в дуже короткі терміни. Є багато різних сумнівів і чуток. Посилити відповідальність політиків можна буде лише тоді, коли громадяни матимуть право їх відкликати. Не чекаючи чергових виборів. За це проголосували в дуже дивний спосіб: громадяни можуть лише ініціювати відкликання депутата, але він остаточно відкликається виключно за рішенням партії.
– Від народовладдя ми прийшли до партократії, коли народу кидають кісточку на виборах, але партії грають головну роль. Радянський принцип: не важливо, як голосують, головне, як рахують голоси – досі привалює в українській політиці.
Місцеві вибори на Донбасі
– Проведення чи не проведення там виборів – ще вилами по воді писано. Бо зміни до Конституції лише підтверджують, що українська сторона буде виконувати мінські домовленості в односторонньому порядку.
Може так статися, що вбивці на Донбасі стануть депутатами чи керівниками. Я буду гірко плакати, коли "Моторола" стане начальником міліції Донецька.
Зміни до Конституції
– У змінах є два суперечливих положення: особливий статус Донбасу та децентралізація. Проте голосування за ці зміни розділило депутатів на ідеологічних противників. Бо українська опозиція неприродна, а спотворена.
– Ідеологічна опозиція до влади – Радикальна партія і "Самопоміч" мали би активно просувати ідею проведення референдуму про внесення змін до Конституції.
Якщо вони поставлять питання про проведення референдуму – тоді буде зрозуміло чи хочуть українці, щоб бандити далі управляли частиною територій.