Цей датчик може використовуватися як для безперервного моніторингу стану хворих на діабет, так і для більш точного автоматичного дозування і інжекції інсуліну в їх організм, повідомляється в статті розробників, опублікованій в Science Translational Medicine в четвер. Керівник проекту заявив, що тепер батьки хворих дітей можуть спокійно спати: у випадку зміни концентрації глюкози, розроблений пристрій подасть сигнал на мобільний телефон.

Розробка вчених представляє собою "гудзик" розмірами три на чотири сантиметри, яка містить безпосередньо сенсор глюкози, сенсор розчиненого кисню в крові. А також електронну начинку, яка перераховує свідчення датчика в концентрацію глюкози і транслює ці цифри на зовнішній пристрій.

Ключовим компонентом датчика є сенсор на основі ферменту глюкозоксідази, на якому відбувається окислення глюкози киснем, розчиненим у крові. У ході реакції спеціальний датчик відстежує кількість кисню, що залишився в крові і порівнює його з базовим рівнем кисню, що визначаються окремим датчиком порівняння. Конструкція датчика також дозволяє враховувати коливання кількості цукру в крові, викликані фізичною активністю і зміною локального кровотоку.