Робот Шимон дивує своєю здатністю виконувати складні джаз-твори відомих майстрів. Робот-маестро має чотири кінцівки, що дозволяє йому створювати ритми, які не під силу людині. Машина також добре почуває себе у складі ансамблю. Однак, творці робота-музиканта насправді не намагалися замінити машинами людей-музикантів.
"Ми ставимо за мету удосконалити взаємодію робота і людини. Це не просто робот, що грає для себе. Це машина, що може слухати людей", - каже професор технологічного інституту Гіл Вейнберг.
Інше творіння американських вчених - робот-гуманоїд Саймон, який виконує команди людини. Завдяки штучному інтелекту робот може “вчитися” і навіть робити логічні висновки.
"Якщо ви даєте роботу об’єкт певного кольору, і кажете покласти його у певну корзину, за 2-3 рази робот вже розуміє, що куди і чому класти", - каже вчений Каушік Субраманіан.
Вчені вважають - роботи стануть у нагоді неповносправним людям. Електронні машини можуть виконувати хатню роботу, а також бути добрим другом для літніх людей, які часто відчувають себе покинутими і самотніми.