До такого висновку вчені дійшли на підставі дослідження структури піщинок на острові Маврикій, йдеться в статті британського журналу Nature Geoscience.

"У піщинки ми виявили циркони, які характерні для континентальної кори. Вони утворилися дуже давно", - повідомив один з дослідників, професор університету Осло Тронд Торсвік.

За словами професора, в піщинках, які утворилися близько 9 млн. років тому, знайшли мінерали, які характерні для більш ранньої епохи.

Вчені припускають, що ці мінерали утворилися в період від 1,9 млрд до 600 млн. років тому і, згодом їх викинуло на сушу від виверження вулкана.

Однак, на їхню думку, для підтвердження подібних припущень необхідно проведення подальших досліджень у регіоні.

"Нам потрібні дані сейсмологічного характеру, щоб отримати інформацію про геологічну структуру, яка знаходиться на дні океану породи", - пояснив професор Торсвік.

"Або ж можна почати розкопки на дні океану, але це буде коштувати колосальних грошей", - підкреслив він.

Батьківщина - суперконтинент, який, як вважається, утворився близько 1,1 млрд. років тому і розпався близько 750 млн. років тому.

У той час Земля складалася з однієї суцільної частини суші і одного гігантського океану.

Батьківщиною вважається найдавнішим з відомих суперконтинент, однак його позиція і обриси досі залишаються предметом суперечок учених і експертів.