Вимирання живого поясу в Кораловому морі констатували вчені з Австралійського центру з дослідження коралів. Дослідження проводилося в період з 1995 по 2017 роки. Про це пише VICE.

Цікаво Унікальні наскельні малюнки, яким понад 9 тисяч років, знайшли в Австралії: фото

Через потепління води та забруднення довкілля корали знебарвлюються і поступово відмирають, а нові не з'являються.

"Спад особливо помітний в північних і центральних районах Великого Бар'єрного рифа після масового знебарвлення коралів у 2016 та 2017 років ", – опубліковано у звіті австралійських вчених.

Науковці виявили, що популяції коралів всіх розмірів і видів скоротилися на понад 50%, але найбільше постраждали розгалужені й табличні корали.

Висновки вчених

Вчені попереджають, якщо не почати діяти вже зараз, то за 10 років від Великого Бар'єрного рифу нічого не залишиться. Спеціалісти з Австралійського центру з дослідження коралів закликають країни докладати більше зусиль в запобіганні змінам клімату.

Гірше не лише те, що коралів меншає, але й те, що їхні розміри зменшуються. Великі корали зникли, а ще ми не побачили молодих коралів,
– повідомив науковець Майкл Боуд.

Співавтор звіту Террі Хьюз також зауважив, що великі корали зазвичай є виснаженими на 80 або 90 відсотків у порівнянні з 25 роками тому. Саме такі види створюють затишні куточки і тріщини, від яких залежать морські істоти.

"Тому втрата великих коралів змінює екосистему в цілому", – наголосив він.

Що відомо про Великий Бар'єрний риф

Найбільша у світі система коралових рифів, розташована у Кораловому морі вздовж берегів Австралії. Загальна площа становить 348 698 кілометрів.

Риф є найбільшою спорудою у світі, яку створюють живі організми. Крім коралів, там живуть понад 4 тисячі різних молюсків, різноманітні морські риби. Відзначимо, що в цій екосистемі мешкають смертельно небезпечні для людини синьокільчасті восьминоги.