Українцям страшно покидати свої домівки, де жили багато років, однак евакуйовуючись в останній момент вони ризикують не лише власним життям, а життям тих, хто допомагає виїжджати з небезпечних територій. Про це зазначила віцепрем’єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук під час робочої поїздки до Одещини.

Читайте також З 1 жовтня вдвічі підвищать виплати тим, хто прихистив переселенців, – Верещук

Ірина Верещук закликала не чекати до останніх заморозків

Ірина Верещук також ознайомилася з роботою Центру проживання внутрішньо переміщених осіб в одному із сіл Одещини. Такі Центри влада розглядає як тимчасовий притулок для врятованих громадян.

Завдяки співпраці з місцевою владою людям буде комфортніше пережити зиму. Ми допоможемо людям дровами, місцева влада – вугіллям, благодійні фонди – продуктами харчування,
– зазначила Верещук.

Саме завдяки таким центрам, створеним при тісній взаємодії влади та благодійних організацій, тисячам внутрішньо переміщених осіб з небезпечних східних та південних територій легше буде пережити наступну зиму.

Чим держава забезпечує людей при обов'язковій евакуації

З регіонів, де можуть вестися бойові дії, влада оголошує обов'язкову евакуацію. Так, у серпні така була оголошена на Донеччині, а також її можуть оголосити на частині Харківської, Запорізької та Миколаївської областей.

За словами міністерки з реінтеграції тимчасово окупованих областей державна евакуація передбачає:

  • транспортування
  • житло;
  • одноразову виплату по прибутті на більш безпечну територію;
  • харчування;
  • медичне забезпечення.

Також Ірина Верещук додала, що міністерство працює над тим, щоб забезпечити кожну багатодітну сім'ю ноутбуком. Це потрібно, щоб діти мали можливість навчатися.

Важливо – детальніше про особливості обов'язкової евакуації: дивіться відео