Отже, день опозиції, минув традиційно - меншість окупувала президію; ніхто не працює. Блок Юлії Тимошенко обурюється - підступна більшість знову не внесла до порядку денного"опозиційні" законопроекти.
"Незважаючи на те, що хтось каже, що середа - це залишився день опозиції, ми не побачили тих наших документів, які ми вимагали ще на погоджувальній раді. В першу чергу, це стосується проекту постанови про утворення тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування фактів блокування державними установами участі у виборчому процесі політичної опозиції, а також розслідування фактів порушення законодавства під час виборів 31 жовтня", - каже народний депутат, БЮТ Андрій Кожем'якін.
Тим більше, кажуть, спільну заяву опозиційних сил з приводу недемократичності місцевих виборів підписали вже 10 партій. Хоча не всі з них у захваті від дій біло-сердечних.
"Це просто заговорити тему, відкласти і сказати в очах виборців - ось, ми створили комісію. А що толку далі? Ну і створили, ну і комісія через півроку відчитається, коли люди вже давно про ці вибори забудуть", - каже народний депутат, НУ-НС Геннадій Москаль.
Натомість, у Партії регіонів радять опозиції жалітись про факти порушень під час виборчої кампанії правоохоронцям, а не піднімати порожній галас. Кажуть, треба просто змиритися з політичним нокдауном.
"Результат, коли Партія регіонів набрала 36%, а вони трохи більше 10 ,а це в три рази більше - це якнайглибший нокдаун, це не на 2% відсотки, на 200% Партія регіонів набрала більше і знаходячись в стані такого глибокого політичного нокдауну - вони як пливуть по залу, вони ходять такі незрозумілі рухи - підходять до трибуни, обіймають трибуну", - каже народний депутат, ПР Михайло Чечетов.
А якщо вже заговорили про ринг, то регіонали завжди готові до реваншу. Тим більше, що у Верховній Раді вже навіть груша і рукавички є. Та й боксерів вистачає.
"Як з політичним безкультур’ям потрібно боротися. Підходите до політичного безкультур'я і кажемо йому: що ти такий політично безкультурний ? І чоловік політично безкультурний стає політично культурним", - каже народний депутат, ПР Ярослав Сухий.
Натомість, у опозиції відмахуються - вони надають перевагу інтелектуальним видам спорту. І просять не псувати інвентар для парламентських слухань "Молодь за здоровий спосіб життя".
"Якщо мислити категоріями, скажімо, парламентських боїв, то я думаю, що якщо, наприклад, Перший національний канал запросить їх на бої без правил - вони будуть на першому місці. А ми пропагуємо традиційні українські види спорту - ігрові, шахи", - каже заступник голови Верховної Ради Микола Томенко.
До зали депутати повернулися вже близько третьої. Проте не працювати, а слухати про здоров’я української молоді.