Відтепер він підпадає у справах про злочини, за які передбачено позбавлення волі на строк понад п’ять років.
"Така міра, вона інколи абсолютно не виправдовує ситуацію, яка складається. Візьміть, сьогодні всі СІЗО практично забиті, особливо проблема є з тим, хто хворіє, особливо є проблема з вагітними жінками і так далі, з інвалідами першої групи, це ж проблема, яка абсолютно треба, щоб вона була врегульована", - каже народний депутат, ПР Володимир Олійник.
Винятки стосуватимуться тих, хто вперше підозрюється або звинувачується у вчиненні злочину, не пов’язаного з посяганням на життя чи здоров’я людини. Майбутній закон не матиме зворотної дії, відтак, тих, хто вже перебуває в СІЗО, він не стосуватиметься. Що ж до нинішніх опозиційних в'язнів, то їм від таких законодавчих ініціатив ні холодно, ні гаряче.
"Щодо великої кількості тих людей, які вже є під арештом, ну, зокрема, я абсолютно чітко це говорити по справі Діденка, бо я був присутній в залі судових засідань, коли це питання розглядалося, наскільки я розумію ситуацію по Луценку, то запобіжний захід у вигляді взяття під варту щодо них застосовано уже із порушенням діючого закону, тобто, ну, не можна було міняти Діденку запобіжний захід з підписки про невиїзд на взяття під варту, якщо він не порушував підписку", - каже народний депутат, БЮТ Сергій Власенко.
Наступною ініціативою депутатів може стати питання терміну перебування під вартою. На думку Володимира Олійника, час перебування під вартою потрібно обмежити, аби обвинувачені роками не сиділи в ізоляторах.