Мовляв, текст документа суперечить регламенту Верховної Ради. На це журналісти відповіли агітплакатом, який комендатура парламенту одразу ж попросила зняти.
”Шановні колеги журналісти, ви можете вішати лозунги у себе в редакціях. Ви приходите на робоче місце не з лозунгами, а з мікрофонами, ручками, і плакати тут не допоможуть. Верховна Рада і без вас знає, що робити”, - каже віце-спікер Верховної Ради Адам Мартинюк.
Раніше, у ЗМІ з'явилася інформація, що комуністи хочуть зірвати голосування за законопроект про доступ до публічної інформації. Не вірять в його ефективність.
”Якби в той закон, який ми щойно голосували - про доступ до публічної інформації закласти відповідний рівень відповідальності кожного чиновника, відповідний рівень його моралі, культури загальної і політичної, напевно, тиоді б цей закон працював”, - каже народний депутат Юрій Бевз.
Натомість, автор закону, нардеп Андрій Шевченко, переконує - за 2,5 роки роботи над проектом вони врахували все.
”Передбачена відповідальність кодексом про адміністративні правопорушення - це штраф, тобто, на нерадивого чиновника, який запізнився з відповіддю або не надав інформацію, чекатиме штраф, по-друге, дисциплінарно-службова відповідальність, це означає, що в кожному міністерстві, в кожному відомстві, мерії буде людина, яка персонально відповідатиме за надання інформації, якщо вона не справилася з роботою. Ви скаржитеся до начальника і буде дисциплінарна відповідальність по цій вертикалі. І третє – суд”, - каже народний депутат Андрій Шевченко.
У робочій групі, що працювала над законопроектом, наголошують - м'яч на полі Президента і тепер останнє слово саме за главою держави.
”Нарешті Президент України Віктор Федорович Янукович зможе виконати свою неодноразову публічну обіцянку, що він підписує законопроект про доступ до публічної інформації як тільки Верховна Рада його проголосує”, - каже Максим Лациба, Український незалежний центр політичних досліджень.
У свою чергу, представник Президента у Верховній Раді, регіонал Юрій Мірошніченко стверджує - Глава держави підпише ухвалений у четвер закон про доступ до публічної інформації
”Кожен орган влади повинен творити у себе інфраструктуру для того, щоб надавати цю інформацію, визначити особу, яка повинна це робити, підготувати певний порядок, за яким ця особа повинна готувати цю інформацію надавати, то власне от три місяці - це мінімальний строк. Ну, я думаю от з травня він почне діяти”, - каже народний депутат Юрій Мірошніченко.
Згідно з новим законом, будь-яка інформація, якою володіє чиновник, апріорі має бути доступною для суспільства. Втім, це не стосується таємної, конфіденційної та службової інформації.