На глибині понад 1200 метрів сталося так зване газодинамічне явище - викид вугілля та великої кількості газу-метану. В мить аварії на ділянці працювали 23 гірника. Віталій Дмитренко зумів вибратися на поверхню самостійно.

Віталій Дмитренко (прохідник):
“Пилюка пішла, газ, перекинуло струмінь - все в обличчя понесло і ми почали виходити. Апаратура налаштована як годиться - ніде нічого не загублено, якщо б щось десь було - було б більше жертв”.

Крім пережитого шоку, у всіх постраждалих-гірників тепер спільний діагноз - отруєння рудничним газом та запиленість легенів.

Олена Ладарія (завідувач відділом Донецької обласної лікарні профзахворювань):
“Практично всі жаліються на головний біль, слабкість, хтось більше злякався, хтось дальше знаходився у цій загазованій атмосфері з метаном - хтось близько 5 хвилин, 10 - від цього буде залежати подальший стан”.

На шахті створена експертна комісія, яка має встановити причини газодинамічного явища. Щоб дістатися місця аварії рятувальники руками розбирали завали, ускладнювала роботу й висока температура.

В’ячеслав Король (керівник Донецького гірничого округу теруправління “Держгірпромнагляд”): “Згори не можуть рятувальники пройти, тому що температура у верхній частині досягає 40 градусів - це практично неможливо при такій температурі у бойовому спорядженні проводити аварійно-рятувальні роботи, тим більше з ліквідації”.

Рятувальна операція триватиме цілодобово. За прогнозами, ділянки, де можуть знаходитися троє зниклих шахтарів, рятувальники дістануться не раніше, ніж за 2 доби.