Коли людина відчуває, ніби в її житті все минуло, майбутнього немає, а виправляти нічого не хоче - це основний симптом хвороби. Втім, попри те, що на різні форми депресії страждає більше половини людей на планеті, ставити собі діагноз лише через пригнічений настрій не варто - зауважують психологи.

“Людина, яка дійсно страждає тяжкою формою депресії, вона настільки себе погано почуває, що навіть про це не говорить. Тому, коли ви чуєте нарікання від своїх знайомих: “ах, в мене депресія”, то, як правило, людина, яка ще має сили про це говорити, у неї просто щось не склалося випадково в житті”, - розповідає психолог Олег Покальчук.

“Гостра депресія діагностується, як депресія після двотижневого стану, такого депресивного, безперервного. Тобто, якщо вчора я був веселий і можливо пив алкоголь, а вранці я погано себе почуваю, я дзвоню другу і кажу: “знаєш, у мене зранку така депресія” - то це не депресія, це по-іншому називається”, - каже психолог Олексій Шнеєр.

Фахівці застерігають: до депресій найбільше схильні саме активні люди, адже їм щодня доводиться вирішувати чимало проблем. А це на додачу призводить ще й до синдрому постійної втоми. Утім позбутись його можна звернувшись до імунолога.

“Це втома, при тому втома, яка не знижується і не проходить у результаті відпочинку, вечірок, якихось таких розслаблюючих моментів, це все не проходить, і потім йде маніфестація різних захворювань. Людина сама не може у цьому розібратися, тому треба звертатися до фахівця, робити імунограму”, - сказала лікар-імунолог Лариса Кузнєцова.

Якщо ж тривожні симптоми все таки є, варто замислитися, чи надає звичайний ритм життя задоволення. Адже щоденна гонитва за грошима чи успіхом рано чи пізно призводить до виснаження. Аби уникнути перевантажень та депресивного стану, лікарі радять не забувати про те, що, окрім роботи, в житті є родина, друзі та захоплення. Саме вони і є найкращими ліками від депресії.