Так, західні експерти і політики, на відміну від українців, схвально оцінюють діяльність Гонтаревої у ролі голови НБУ, пише Беньямін Біддер.
За словами інвестиційного банкіра з Чехії Томаша Фіали, "Гонтаревій вдалося вичистити хлів". Але українські ЗМІ задають зовсім інший тон: на їхню думку, Гонтарева "підірвала довіру України до банківської системи" і "вбиває всіляку довіру до гривні".
Читайте також: Хвалили і критикували: як відреагували у Верховній Раді на заяву Гонтаревої
Після відставки Валерія Гонтарева розповіла для Der Spiegel, що не очікувала такого опору.
Ймовірно, я була трохи наївна,
– зазначила чиновниця.
На думку автора публікації, Гонтарева "заслужила добру репутацію серед експертів з тієї причини, що НБУ вперше став незалежний від інтересів політиків і олігархів. Він став проводити сучасну валютно-грошову політику за зразком європейського ЄЦБ і американського Федрезерву. Всі її попередники, навпаки, займалися тим, що підтримували стабільний курс української гривні", йдеться в статті.
Тому відставка Гонтаревої стала першим успіхом олігархів. Її наступник ще не названий, але експерти бояться, що президент Порошенко може посадити апаратника старого гарту і за два роки до наступних президентських виборів повернутися до популістської політики НБУ,
– резюмує Біддер.
Читайте також: Порошенко ще має надію, що Гонтарева передумає
Нагадаємо, чиновниця заявила, що піде з посади 10 травня. Деякий час Нацбанком керуватиме перший заступник Валерії Гонтаревої Яків Смолій.