Про це пише народний депутат України Мустафа Найєм.
Він зазначає, що два члени комісії – Іван Стойко, призначений за квотою Кабміну, та Василь Бухарєв (нардеп з "Батьківщини") не мали право входити в цю комісію. Адже вони не мають необхідної юридичної освіти.
Цих кандидатів не мали права ні висувати, ні вносити, ні допускати до роботи в комісії. А ті, хто це зробили, очевидно, вчинили правопорушення, з яким повинна бути дана оцінка. Два тижні тому я звернувся з відповідною заявою до Генеральної прокуратури про вчинення злочину посадовими особами Кабміну і Верховної Ради. Перший заступник Генпрокурора Юрій Столярчук написав відповідь, суть якого буквально зводиться до наступного: в своїй заяві ви не вказали, який саме документ неправильно підписали співробітники КМУ і ВР. Виникає стійке відчуття, що відсутність юридичної освіти у Генпрокурора прямо позначається на деградації всіх співробітників підконтрольного йому відомства,
– підсумував Мустафа Найєм.
При цьому зазначається, що з 19 кандидатів на посаду керівника ДБР 10 – із підконтрольного президенту правоохоронного блоку – ГПУ, СБУ та ДФС.
Читайте також: Що таке Державне бюро розслідувань і чим воно займатиметься
Слід зазначити, що експерти не відкидають можливість того, що таке порушення в роботі конкурсної комісії може надовго затягти обрання її керівника та створення самого ДБР, що може "поховати" саму ідею створення такого органу розслідування.