Поки що це здається фантастикою, але китайці з усіх сил намагаються перетворити її на реальність. Шанувальникам наукового прогресу точно сподобається ресторан Dalu Rebot, який відкрився у місті Цзінань.

Заклад, в якому одночасно може перебувати до 100 відвідувачів, обслуговують роботи. Вісім машин, кожна вартістю понад 6 тисяч доларів, мають різні обов'язки. До прикладу, на вході вас зустрінуть андроїди-метрдотелі, які водночас виконують функції адміністраторів. Але справжній сюрприз - офіціанти.

Металеві людиноподібні пристрої переміщаються залом на велосипедах, приймають замовлення, розвозять готові страви та напої, виписують рахунки і при цьому залишаються байдужими до чайових.

Щоб кібер-гарсони не заплутались, столики в ресторані розташовані по колу. Усі роботи, до слова, обладнані руховими сенсорами, аби випадково не наїхати на людину. Втім, реакція відвідувачів на таке обслуговування різна.

”На мою думку, люди працюють краще. Вони швидко приносять те, що замовив, а ці роботи спершу мають об'їхати весь ресторан і лише потім привозять замовлення. І вони не подають їжу на стіл - тарілки з підноса треба забирати самостійно”, - каже відвідувач Джю Вей.

”Роботи обслуговують відвідувачів краще, аніж люди. Справжні офіціанти втомлюються, стають знервованими і нетерплячими. А з роботами такого не буває, вони можуть спокійно працювати цілий день”, - каже відвідувачка Лі Ксяомей.

Окрім роботів, у ресторані працюють і люди. Хтось на вході пояснює відвідувачам те, що їм доведеться побачити всередині, хтось на кухні - готує їжу. Попри плани власників ресторану збільшити штат механічних працівників, шеф-повари за свої робочі місця не турбуються.

”Хороші кухарі мають великий досвід, який здобувають протягом багатьох років. Ці роботи не вміють вчитися, навряд чи вони нас замінять”, - каже шеф-повар Ванґ Чанґ'ї.

Але смачна їжа і андроїди-офіціанти на велосипедах - це ще не все, чим може подивувати кібер-ресторан. Власники закладу подбали і про розваги для клієнтів - вбрана у білу сукню роботанцівниця розвеселить гостей піснею і танцями.

”Думаю, якби у неї був потужніший акумулятор, вона би звучала краще. Та й танцювати могли б навчити її трохи майстерніше”, - каже відвідувач Лі Юнґ.

Концепція ресторану роботів належить компанії Shandong Dalu Science and Technology. З огляду на успіх своєї розробки, китайці планують збільшити штат працівників закладу до 40 роботів. Окрім цього, спеціалісти компанії працюють над створенням механічного кухонного помічника.