Про це у своєму відеоблозі "Економіка майбутнього" розповів Роман Семенуха.
Читайте також: СБУ викрила групу хакерів, які грабували іноземні банки
Він розповів про одну з таких схем. Спочатку злочинець через кол-центр мобільного оператора привласнює номер телефону людини та фактично вимикає її sim-карту. Зазвичай вночі, коли телефоном не користуються. До того ж, злочинці вигадують неймовірні історії для операторів кол-центру – щоб приспати увагу та змусити діяти швидко і без уточнень чи зайвих питань.
За кілька хвилин зловмисник отримує доступ до фотографій та поштових ресурсів, паролі до яких відновлюються через смс-повідомлення. Ще за хвилину чинить спроби зламати мобільні додатки банків, встановлених на смартфоні. Деякі з них – слабо захищені, або ж кодові питання та відповіді на них – зафіксовані на хмарних сервісах,
– пояснив Семенуха.
І додав: далі порушники діють швидко – виводять кошти в онлайн-казино, або навіть беруть на ім'я людини, акаунт якої зламано, онлайн-кредити. Тобто за якихось 30 хвилин маніпуляцій з однією sim-картою злочинець може здійснити операцій на понад 50 тисяч гривень.
Роман Семенуха – український політик
Роман Семенуха наголосив, що правоохоронці фіксують звернень від громадян, на чиї прізвища через такі або схожі схеми були оформлені онлайн-кредити – тисячами.
Грошима скористалися злочинці, а повертати їх із чималими відсотками доводиться ошуканим громадянам,
– підкреслив політик.
І це лише одна поширена нині схема, насправді їх – сотні.
Відео повного випуску "Економіка майбутнього" за 17 вересня 2018