До слова, винен у цьому вийшов уряд Вірменії, який неправильно трактував власноруч підписані угоди. Про це у своєму фейсбуці розповів вірменський політолог Самвел Меліксетян.
До слова Вірменія покинула вже другий район біля Карабаху: туди увійшли війська Азербайджану
Вірменський уряд опублікував список населених пунктів, які вірмени повинні були покинути. У списку було й село Чарактар. Тож його жителі почали спалювати й демонтувати власні домівки, що могли – забирали з собою.
Фактично село знищили повністю. До слова, це саме те село, кадри спалення домівок в якому побачив без перебільшення увесь світ. Та, як з'ясувалося, це була дурна й безглузда помилка.
Кельбаджарський район, де розташоване село Чарактар, перейшов під контроль Азербайджану з 25 листопада. Та ні російські миротворці, ні азербайджанські військові в нього не увійшли.
Хто буде відповідати за це неподобство? Мабуть, міністр освіти або економіки, які вже покинули посади. Мабуть, винне саме село, а не верховний осел,
– заявив Самвел Меліксетян.
Він також підкреслив, що схожа історія вийшла з селом Аканаберд. Втім, там жило значно менше людей.
Вірмени помилково спалили село, яке не мали покидати: дивіться відео
Чому так сталося?
Усе через особливості угоди, яку підписали Азербайджан і Вірменія. Домовленість і справді передбачає, що весь Кельбаджарський район, до якого входить село Чарактар, мав перейти під контроль Азербайджану.
Та є один важливий нюанс – за поділом часів СРСР, а не сучасним. Тобто за тим, який був на початку війни. Тоді ж село входило до Агдеринського району, тож домовленості двох держав його не стосувалися.