Про можливість залучення Росії в межах Організації договору про колективну безпеку говорив посол Вірменії в Росії Вардан Тоганян, повідомляє "РИА-Новости".

Варто знати Війна у Нагірному Карабасі: останні новини

Таких планів у порядку денному нашого уряду немає,
– запевнив Тоганян.

Напередодні в ЗМІ з'явилася інформація, що Вірменія звернулася до Росії по допомогу в межах ОДКБ, але та відповіла відмовою і не хотіла втручатися в конфлікт. Водночас Росія доволі стримано висловлується про конфлікт довкола Нагірного Карабаху, не демонструючи підтримку жодної зі сторін.

Що відомо про ОДКБ?


Організація договору про колективну безпеку – це військовий союз на пострадянському просторі. До нього входять Росія, Вірменія, Білорусь, Казахстан, Таджикистан і Киргизстан.

Як реагують у Росії

МЗС Росії заявили, що закликають усіх "зовнішніх гравців" утриматися від втручання в конфлікт між Вірменією й Азербайджаном. У публічному просторі Росія дотримується саме такої політики нейтралітету.

Напередодні російський президент Володимир Путін провів розмову з прем'єром Вірменії Ніколом Пашиняном. Згідно з повідомленням на сайті російського очільника, він лише висловив стурбованість загостренням у Нагірному Карабасі.

Відзначено, що зараз важливо докласти всіх необхідних зусиль для того, щоб не допустити подальшої ескалації протистояння, а головне – потрібно припинити військові дії,
– розповідає сайт президента Росії.

Війна у Нагірному Карабасі: головне

  • Вранці 27 вересня на кордоні Вірменії та Азербайджану поновилися бойові дії. За словами прем'єр-міністра Вірменії Ніколо Пашиняна, ініціатором є Азербайджан.
  • У Міноборони Азербайджану в початку обстрілів по всій лінії фронту звинуватили Вірменію. Також там повідомили про вбитих і поранених серед цивільного населення.
  • Натомість у Міноборони Вірменії заявили про те, що були збиті два вертольоти й три БПЛА Азербайджану. Вірменія звинуватила Азербайджан в ракетний обстріл і використанні дронів. Азербайджан спростовує цю інформацію.
  • У невизнаній республіці Нагірний Карабах ввели воєнний стан. Крім того, оголошена загальна мобілізація осіб старших за 18 років.
  • Загалом конфлікт між Азербайджаном і Вірменією триває вже понад 30 років. У ньому Туреччина підтримує Азербайджан і виступає за його територіальну цілісність, а Росіє надає свою підтримку Вірменії.