Щоб хоч якось виправдати свій провал на Правобережжі, Кремль продовжить шукати винних, на яких можна "повісити" всі невдачі. Про це 24 каналу розповів російський опозиційний політик Ігор Яковенко.
Зверніть увагу Навіщо росіяни роблять заяви щодо виходу з Херсона: Ступак розповів приблизний сценарій
"Відкладені наслідки" для росіян
Експерт зазначив, що ймовірність того, що вихід росіян з Правобережжя Херсонщини є "пасткою" – "близька до нуля".
Це ніякий не "акт доброї волі", а справді вимушена "здача" з боку Росії. Це результат постійного тиску та наступу ЗСУ. Водночас є розуміння, що там залишилися збройні сили Росії, які, в принципі, готові чинити опір. Тому з боку Зеленського було прагнення не допустити "шапкозакидальницьких" настроїв тріумфу. Підстав для цього поки немає,
– пояснив оглядач.
За словами аналітика, публічні заяви вищого військового керівництва Росії, про "здачу" Херсона – це дуже серйозний удар як по "суспільній свідомості Росії", і по збройних силах окупантів, які навряд чи змогли б підготувати якусь провокацію.
"Цей удар спричинить "відкладені наслідки" на моральному дусі армії Росії й це, безумовно, позначиться на поглибленні тієї тріщини, яка утворюється між Путіним та армією, бо зараз триватимуть пошуки винних, будуть якісь нові постаті", – додав опозиціонер.
Чому втеча росіян з Херсона не є "пасткою": дивіться відео
На його думку, крім генерала Алєксандра Лапіна, якого публічно знищили через так звану "здачу Лимана", кандидатом на пост "винного" є глава генштабу Валєрій Герасимов, який ще не у відставці, але якого вже усунули від реального управління подіями.
"Насправді, пошуки винних триватимуть, але найголовніше – це сильний удар по суспільній свідомості, бо місяць тому говорили, що Херсон – це "Росія назавжди". А з'ясувалося, що ніколи не говори "ніколи", ніколи не говори "назавжди". Тож це дуже важкий удар", – вказав журналіст.
Читайте також Військові давно цього хотіли: чому росіяни так довго тягнули з втечею з Херсона
Інформаційний супровід
Яковенко констатує, що ЗСУ не кинулися одразу до "пустого" Херсона і продовжують діяти обережно.
Я думаю, що це дуже серйозна поразка путінського режиму. Краху режиму не сталося і, на жаль, найближчим часом не станеться. Режим відреагував на це спробою "тримати удар" – тобто вдати, що нічого страшного не сталося. Зараз гучно цитують слова Кутузова про те, що "здавши Москву – не втратиш Росію, а втратиш армію – втратиш країну",
– підкреслив політолог.
З його слів, цим хочуть пояснити, що нібито "здача" Херсона – це вимушений крок, "щоб зберегти життя солдатів".
"Це давно вже потрібно було зробити. І взагалі, щоб не втрачати життя солдатів, не треба було нападати на Україну. Але це не до Путіна питання", – резюмував експерт.
Вас також може зацікавити – чому битва за Херсон не закінчена: дивіться відео
Ситуація на Херсонщині: що відомо
- 9 листопада командувач російських військ в Україні Сергій Суровікін заявив, що їхня армія вимушено залишає Херсон. Окупанти відводять війська на лівий берег Дніпра.
- Згодом українська влада заявила, що подібні дії росіян можуть бути "пасткою", а Володимир Зеленський застеріг українців від надмірних емоцій.
- В Офісі Президента наголосили, що все може бути не так, як здається на перший погляд. Заява про "відступ" окупантів може бути "вкидом" в інформаційне поле.
- ЗСУ потрібен час, щоб відбити тимчасово окупований Херсон. Головне управління розвідки заявило, що бої можуть бути тривалими.
- Водночас Збройні Сили продовжують контрнаступ на Херсонщині та звільняють населені пункти від ворога. Наші військові уже в Правдиному, Киселівці, Станіславі, Снігурівці та в інших населених пунктах, що знаходяться неподалік від Херсона. Попередньо ЗМІ повідомили також про деокупацію Киселівки та Борозенського.
- Загалом наші захисники відвоювали вже майже пів сотні населених пунктів на Херсонщині.
- Також у Пентагоні заявили, що таки фіксують відхід росіян з Херсона. Повідомляється, що Росія відводить 20 – 30 тисяч військових, для чого їй потрібні дні або навіть тижні.