Відповідну заяву Гутерреш зробив під час свого брифінгу 6 листопада. Він також закликав до термінового гуманітарного припинення вогню між Ізраїлем і ХАМАС, передає 24 Канал.
До теми Єдине, що діє на ХАМАС – військовий тиск, – Нетаньягу назвав умову припинення вогню в Газі
Гутерреш оцінив ситуацію у Секторі Гази
Генсек ООН наголосив, що у Секторі Гази після бойових дій щодня стають жертвами або гинуть "сотні" дітей. Крім того, він відзначив втрати як серед медійних працівників, так і гуманітарних працівників організації.
За чотиритижневий період вбили більше журналістів, ніж у будь-якому конфлікті за останні три десятиліття. Було вбито більше гуманітарних працівників ООН, ніж за будь-який порівнянний період в історії нашої організації,
– сказав він.
Крім того, Гутерреш підкреслив, що жодна зі сторін конфлікту не може бути вище гуманітарних норм. Тому закликав до негайного гуманітарного припинення вогню.
"Це означає беззастережне звільнення заручників у Газі. Зараз. Я ніколи не відступлю в роботі над їхнім негайним звільненням", – зауважив генсек ООН.
Він також назвав "жах у Газі" – "кризою людяності". А також наголосив, що відповідальність за припинення "страждання мирного населення" несуть як сторони конфлікту, так і міжнародна спільнота. Водночас він наголосив, що безумовно засуджує й вважає терористичним актом атаку ХАМАС на Ізраїль 7 жовтня.
У МЗС Ізраїлю відреагували на заяву генсека ООН
Міністр закордонних справ Ізраїлю Елі Коен у соцмережі Х відреагував на заяви Антоніу Гутерреш. Зокрема, він присоромив генсека ООН за однобокість погляду на події.
Соромно, Гутерріш! Понад 30 неповнолітніх — серед них дев'ятимісячне немовля, малюки, діти, на чиїх очах холоднокровно вбили їхніх батьків — перебувають у заручниках у Секторі Гази,
– написав він.
Коен підкреслив, що проблема Гази лише палестинське угруповання ХАМАС, а не дії Ізраїлю щодо знищення цієї "терористичної загрози".
Пентагон заявив про "тисячі" поранених цивільних у Газі
Речник Пентагону Патрик Райдер під час свого брифінгу, зазначив, що, за інформацією США, число загиблих і поранених у Газі "вимірюється тисячами". Однак конкретних даних він не навів.
"Саме тому ми наголошуємо ізраїльтянам та іншим країнам регіону на тому, наскільки важливо доставити гуманітарну допомогу в Газу", – розповів він.
Варто зазначити, що у відповідь на нещодавню атаку ХАМАС, яка призвела до втрати 1 400 життів на початку жовтня, ізраїльські військові швидко розпочали комплексну операцію проти Гази, використовуючи повітряні, наземні та морські сили. За даними місцевого Міністерства охорони здоров'я, ця атака у відповідь призвела до трагічної кількості загиблих, яка перевищила 10 000 осіб.