Про це у своїй статті у Gazeta Wyborcza написав Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман.
Мені відомо про дискусії в Польщі, що їх викликав цей закон. Трактувати його як недружній жест української сторони — помилково. Адже кожен, хто уважно прочитає цей закон, зрозуміє, що він насправді є не "антипольським", а "антирадянським",
— написав Гройсман.
За його словами, основною метою прийняття закону було "очистити свою свідомість від комуністичної ідеології, радянських штампів у трактуванні історичних подій" та доповнити перелік героїв тими, хто боровся за відновлення незалежності України у ХХ столітті. Водночас Гройсман зазначає, що визнання ОУН та УПА борцями за незалежність не означає виправдання злочинів, які могли вчинити окремі особи.
"Офіційно визнаючи, наприклад, організації ОУН і УПА борцями за незалежність України у ХХ столітті, ми не вважаємо, що треба автоматично виправдовувати окремих представників цих національно-визвольних організацій, дії яких могли мати ознаки злочинів проти мирного населення. Будь-який злочин, що криється за патріотичними гаслами, не має виправдання", — додав спікер українського парламенту.
Нагадаємо, раніше президент Польщі Броніслав Коморовський заявив, що закон, який визнає Українську повстанську армію борцями за незалежність, ускладнює польсько-український діалог.