Вибух прогримів о 10:25, коли приміщення вокзалу було заповнене людьми. Від дії бомби обвалилася стеля залу очікування, що лише збільшило кількість жертв теракту. Виникла паніка — люди намагалися вибратися з місця трагедії, не вистачало машин швидкої допомоги, тому постраждалих доправляли до лікарень на таксі та усіх можливих автомобілях.
Спершу було висунуто версію, що на вокзалі вибухнув несправний паровий котел. Та поліція була категоричною — на місці трагедії знайшли залишки бомби. Пекельна машина складалася з 23 кілограмів вибухівки.
Підозра в організації теракту одразу ж впала на ліворадикальні "Червоні бригади". До того ж слідство кілька разів збивалося на манівці через неправдиві свідчення та заплутані дані.
Втім, врешті-решт істину було встановлено. На лаві підсудних опинилася група неофашистів з організації "NAR" на чолі з безпосередніми виконавцями вибуху — Валеріо Фьораванті та Франческою Мамбро. Останні отримали довічне ув'язнення, решта — десятирічні терміни.
З того часу 2 серпня відзначається в Італії, як день пам'яті жертв усіх масових вбивств. А вокзал у Болоньї став пам'ятником жертвам теракту. В залі очікування досі є пробита вибухом стіна та знищений шматок підлоги. А один із годинників ззовні завжди показує один і той самий час — 10:25.