Віктор Горобчак не зі слів знає, що таке супровід небезпечних злочинців. Під його наглядом до судів та місць позбавлення волі потрапили сотні зловмисників.
“Злочинцю, особливо злочинцю, який засуджений до найвищої міри покарання, йому нема що втрачати. Він готовий на все заради того, щоб попасти на волю. І тому особливий склад повинен бути загартований як у фізичному відношенні, так у моральному”, - каже командир військової частини м. Запоріжжя Віктор Горобчак.
Втім, часу на професійне гартування у підлеглих підполковника Горобчака вкрай мало - лише місяць. Більшість особового складу формується з призовників. Полковник у відставці Геннадій Зінькович, який сам тренував новобранців 36 років, каже - цього замало.
Найвище керівництво внутрішніх військ оцінює рівень підготовки своїх підлеглих, як високий. При цьому зауважує, реформування необхідне.
“Зараз знаходяться на етапі реформування. Я думаю, що той досвід, який ми мали до сьогоднішнього дня, ми примножуємо. І я думаю, що у нас будуть всі підстави, щоб ми могли надійно забезпечити безпеку нашому народу”, - сказав головнокомандувач внутрішніх військ МВС України Сергій Яровий.
Сьогодні функції внутрішніх військ досить розмиті, зазначають експерти. Вдень бійці носять військову форму, а ввечері можуть одягнути міліцейську.
Структура підпорядкована Міністерству внутрішніх справ, яке фактично займається правоохоронною діяльністю. Втім, за надзвичайних умов внутрішні війська можуть виконувати воєнні завдання лише за вказівкою Верховного головнокомандувача Збройних сил - Президента.
Нагадаємо, відповідний указ у 2007 році видав тодішній глава держави Віктор Ющенко.