Погода сприяла польотам, тож досвід першопрохідця залишив надзвичайні враження в усіх, хто не побоявся піднятись в повітря.
“36 людей у кошику. По дорозі ми нікого не втратили, я знаю точно. Політ спокійній, плавний, впевнений. Робота злагоджена, все дуже добре”, - сказав пілот Сергій Скалько.
“Було захоплення і страх, тобто неймовірно страшно - ні, страшно із захопленням - так. Я літала вперше. Крім захоплення, у мене немає інших слів”, - вражена пасажирка (Україна, Київська обл.)
“Взагалі супер. Абсолютно не страшно. Ну хіба що вже на посадці”, - зізналася пасажирка (Україна, Київська обл.)
Такі багатолюдні польоти за кордоном вже не диво, кажуть експерти. Водночас в Україні повітряні кулі досі не піднімали за раз більше 14-ти осіб.
“Рекорд з вільного польоту, здається, над Альпами - близько 54 людини. Це безпрецедентне досягнення для України, принаймні на сьогоднішній день”, - зауважив експерт з рекордів Національного реєстру рекордів Віталій Зорін.
Експерти кажуть, що офіційно рекорд зареєструють за 2-3 тижні, коли розроблять його умови і обговорять техніку безпеки.
“Сьогодні пробний політ найбільшого в Україні теплового аеростата тривав лише 30 хвилин. Однак вже найближчими місяцями пілоти планують перетнути на ньому Чорне море. А це близько 900 кілометрів”, - зазначила журналіст Юлія Шост.
Здійснити повітряну подорож до Грузії пілот Сергій Скалько планує разом зі своїм другом Ревазом Утургаурі вже у січні-лютому. Переліт триватиме не менше доби у доволі складних умовах, адже орієнтуватись доведеться лише за приладами.
“Складність самого перельоту полягає в тому, що нам не буде видно берега, у нас не буде жодної прив'язки, дуже велика ймовірність того, що буде хмарність і туман, і летіти в тумані з обмеженою видимістю, з точки зору психофізіології, досить складно”, - сказав пілот Сергій Скалько.
Якщо переліт буде вдалим, Скалько встановить ще один рекорд, і не лише особистий, а й міжнародний, адже ніхто ще не брався перелетіти Чорне море на повітряній кулі.