За даними КРАІЛ, індустрія азартних ігор поповнила державний бюджет у 2023 році на понад 10,4 мільярда гривень, зауважує 24 Канал. Майже чверть цієї суми, а саме – 2,4 мільярда гривень, приходиться на податкові надходження від Cosmolot.

Читайте також Це неприпустимо в правовій державі, – інвестор Cosmolot заявив про системний тиск на компанію

Як ще гральний бізнес допомагає країні

В компанії Cosmolot зазначають, що відповідальне ставлення до податків – надважливе під час війни. Але зараз бізнес має дивитись ще далі й не обмежувати свою допомогу країні одними податками. Cosmolot допомагає армії з перших днів війни й з кожним роком оберти благодійності компанії зростають.

На благодійність та допомогу армії Cosmolot спрямував вже понад 130 мільйонів гривень:

  • у рамках проєкту Cosmolot Airlines компанія посилила кілька десятків підрозділів ЗСУ 50 новітніми РЕБостікими БпЛА Punisher;
  • профінансувала передачу на фронт 35 гвинтівок та 2 кулемети;
  • понад 15 мільйонів гривень компанія спрямувала на 3 автомобілі з причепами, понад 250 одиниць техніки (бензопили, комплектуючі, адаптери тощо), 25 дронів-камікадзе, 29 тепловізорів, 3 далекоміри, 26 радіостанцій, 2 плотери, 10 Starlink, 60 тактичних приладів, 12 зарядних станцій).

Частина коштів була також спрямована на допомогу через фонди: 3,5 мільйона гривень фондам "Повернись живим" і United 24 та 1 мільйон гривень фонду Херсонської громади для подолання наслідків Каховської трагедії.

А ще у 2023 Cosmolot залучив нові іноземні інвестиції у гемблінг галузь України. Арнульф Дамерау – британський підприємець та досвідчений інвестор став акціонером компанії та обрав Cosmolot через відкриту проукраїнську позицію Cosmolot та результативну благодійність компанії.

Нещодавно компанія анонсувала продовження проєкту Cosmolot Airlines. Власники компанії виділяють 12,5 мільйона гривень на виготовлення передсерійної моделі першого в Україні дрону БпЛА REX, що відповідає стандартам повного циклу знищення цілі відповідно до концепції сучасної війни.

Крім того, Cosmolot ініціював створення першої недержавної платформи винахідників військової техніки Brave Inventors, що має на меті всебічну підтримку українських винахідників необхідної фронту військової техніки та розвиток military-tech галузі України. За рік існування платформа дала потужний поштовх галузі та продовжує досягати поставлених задач. А результати Brave Inventors за 2023 такі:

  • залучили понад 150 винаходів;
  • отримали більш як 30 запитів від інвесторів;
  • залучили 7 партнерів платформи;
  • залучили 3 приватних бізнеси, які взяли під опіку винахідників;
  • презентували українські військові винаходи на найбільшому івенті Близького Сходу UMEX 2024;
  • 2,7 мільйона доларів фінансування для винахідників, які виробляють техніку для ЗСУ, залучено через платформу.

Благодійна активність Cosmolot та чітка проукраїнська позиція компанії стали вирішальними для мене критеріями тоді, коли я обирав компанію для інвестицій. Бо об'єднавши наші сили, ми разом зможемо робити ще масштабніші проєкти та головне – ефективно посилювати українських захисників на фронті,
– Арнульф Дамерау, головний інвестор Cosmolot.