Виверження вулкану Ейяф’яллайокулль (Eyjafjallajokull) в Ісландії знову показало людству, наскільки ми залежимо від природи. Зустрічав якось теорію про те, що розвиток сучасної цивілізації взагалі став можливий виключно завдяки добрій волі природи. Мовляв, найбільш сприятливих умов для життя, ніж випали на час розвитку людства, не існувало з часів творення світу. То льодовики, то метеорити, то ще щось…

Хоча, виверження почалося ще у березні, про нього повідомляли як про далеку цікавинку і не більше. Сьогодні вже повністю, або частково, скорочено авіасполучення у Великобританії, в усіх Скандинавських країнах, Бельгії, Нідерландах, Франції, Прибалтиці та Росії.

Це до того, наскільки мало уваги ми звертаємо на те, де живемо. Коли люди тільки почали вчитися літати, ніхто і не думав що небо над половиною Європи буде покрито попелом. «Острів гірських льодовиків» на той час вже спав майже сто років.

Тепер з десяток країн залишилися без авіасполучення, авіакомпанії несуть мільйонні, або й мільярдні збитки, десятки тисяч пасажирів не можуть дістатися до місць призначення. Це транспортна катастрофа. Примха природи. Остання така примха цієї гори розпочалася у 1821 р., а завершилася у 1823 р.