Це передбачає План дій щодо безвізового режиму з Євросоюзом. На думку експертів, українці не зможуть отримати зелене світло на вільний в'їзд у країни ЄС без суттєвих реформ у прикордонному контролі, сфері юстиції, протидії обігу наркотиків. Зокрема, наша держава повинна прийняти Концепцію державної міграційної політики, закон "Про протидію торгівлі людьми" та удосконалити законодавство щодо захисту біженців.

”Ми вперше стикаємося чи, отримали документ виконання якого не можна буде імітувати. Тому що, це вперше, коли Європейський союз не буде зацікавлений якнайшвидше поставити позитивну галочку. І навпаки, аналіз буде жорсткий і прискіпливий”, - каже Олександр Сушко, ГО "Європа без бар'єрів".

”Очевидно, головними кроками є організація захисту нашого східного кордону, розв'язання оцих не до кінця розв'язаних проблем з візовим режиму, чи в'їзду в Україну збоку Росії, в першу чергу. Але звичайно ці питання потрібно розв'язувати на високому дипломатичному рівні, щоби не зруйнувати стосунки з нашим східним партнером”, - каже Каріна Баранцева, Нацакадемія держуправління при Президенті України.

Нагадаємо, 22 листопада Україна отримала план дій щодо безвізового режиму з Євросоюзом. На першому етапі Україна повинна розробити законодавство і впровадити біометричні паспорти для виїзду українців за кордон. Деякі депутати припускають, що випустити перший біометричний паспорт відповідно до вимог ЄС ймовірно вдасться вже у лютому.