Мова йде про зниження зарплат, замороження пенсій і підвищення податків. В Іспанії на вулиці вийшли 2,5 мільйони бюджетників. Страйкарі переконані, що втілення нових заходів економії призведе до подальшого скорочення робочих місць. Страйк вплинув на роботу аеропортів: усі міжнародні рейси з Барселони або скасували, або перенесли. З перебоями працює і громадський транспорт.

Акції проти політики "затягування пасків" відбуваються і в інших європейських країнах. Зокрема, в Румунії проти зменшення зарплат та пенсій протестують сотні тисяч осіб. У Словенії майже половина держслужбовців оголосила безстроковий страйк, вимагаючи підвищення зарплат.

В столиці Бельгії Брюсселі, де розташована штаб-квартира ЄС, відбувається масова маніфестація,організована Європейською конфедерацією. До Брюсселя з’їхалися більше ста тисяч людей з різних країн ЄС.

Уряди країн Євросоюзу через рецесію змушені зменшувати державні борги. Натомість, профспілки вважають, що кризу спричинили банки, тому рахунки сплачувати повинні саме вони.