Сотні тисяч американців кинулися на пошуки дорогоцінного металу. Дехто з них збагатився, дехто став ще біднішим. Коли світова фінансова криза зачепила майже всіх на планеті, нащадки золотошукачів з XIX століття також вирушили на пошуки золота. Ще б пак - останнім часом ціна на золото постійно зростає.
Технології видобутку з того часу майже не змінилися - золото і далі шукають в річках. Люди хочуть заробити та забезпечити майбутнє собі та своїм дітям, тому і погоджуються на цю важку працю. Втім, єдині, хто точно отримує прибутки від нової золотої лихоманки - це торгівці інструментами для золотого промислу. Цей магазин, приміром, працює ще з 1849 року, коли почалася перша золота лихоманка. Тут можна знайти все необхідне справжньому золотошукачу. Особливо цю книжку - "Де шукати золото".
”Книжка розлітається як гарячі пиріжки. Я замовляю щоразу більші партії, але їх все одно розмітають”, - каже власник крамниці Альберт Фаузел.
Ті, кому пощастило знайти золото, продають його на спеціалізованих Інтернет-сайтах, або ж просто залишають собі з надією продати потім дорожче. Ті ж кому не щастить, тішать себе надією на швидке збагачення.
При чому таких відчайдухів не зупиняють навіть перевірені факти. Ще під час першої золотої лихоманки золотошукачі практично вимели усі запаси золота в цій місцевості. Вони приїжджають до Каліфорнії з впевненістю - все, що їм потрібно - це книжка “Де шукати золото” та трішки вдачі.