За 45 років Greenpeace виріс у відому міжнародну природоохоронну організацію. Вона ненасильницькими методами намагається привернути увагу до проблем зміни клімату, вирубки лісів, надмірного вилову риби, радіаційної небезпеки, забруднення довкілля.
Аби бути незалежною, організація приймає пожертви лише від небайдужих осіб.
"Грінпісівці" широко відомі своїми ефектними протестами. Свого часу на лондонську статую Лорда Нельсона вони одягнули протигаз, аби привернути увагу до забрудненого повітря у британській столиці.
Кампанія щодо захисту Арктики від промислового рибальства та нафтовидобування супроводжувалась "прогулянкою" велетенського білого ведмедя вулицями. "Грінпісівці" знані й боротьбою з великими компаніями і корпораціями.
Так у вересні 2013-го активісти влаштували мирний протест біля російської нафтової платформи в Арктиці. Тоді російські силовики взяли штурмом корабель протестувальників.
Тридцятьох із них – затримали. Такі дії викликали резонанс у всьому світі.
Після двох місяців перебування у російській тюрмі активістів таки випустили.
Читайте також: Росія відпустила судно Arctic Sunrise
Зараз Greenpeace продовжує свою активну діяльність. В організації працюють майже три тисячі осіб, а ще десятки тисяч допомагають на волонтерських засадах. Офіси розташовані у сорока країнах світу.
Читайте також: Настоящее время. Російські казаки лупцюють волонтерів "Грінпіс ". Нові погрози США від радикалів
В Україні робота Greenpeace почалась у 1990 році з проектів щодо Чорнобиля.