Навіть планується створення спеціальної комісії, яка прослухуватиме музикантів. А по тому, вирішуватиме чи достойні вони тішити слух пересічних київських перехожих. Все це через високі прагнення підвищити рівень міської культури до Євро-2012.
Втім, покращуючи аудіо-візуальне оформлення міських вулиць заради гостей з Європи, жодної мови не йде про покращення умов праці вуличних музикантів, кажуть у постійній комісії Київради з питань культури та туризму. До того ж, передбачають, що історія з ліцензуванням може призвести до виникнення корупційних схем.
Олександр Бригинець (голова постійної комісії Київради з питань культури та туризму): “Ідеї з когось збирати якісь гроші в Київській адміністрації чи київській владі з’являються регулярно, але на щастя далеко не усі з цих пропозицій доходять до кінця. Оцінювати музикантів по тому хто кращий , хто гірший, хто де має виступати - мені задається київська влада і ніхто в київській владі не має такого морального права, якщо це право не надано законом”.
Самі ж музиканти можливість ліцензування сприймають по-різному. Одні - погоджуються і готові сплачувати податки, адже таким чином - уникнуть конфліктів з міліцією. Інші - заперечують, бо не впевнені, що їх музика впишеться у концепцію можновладців.
Микола (вуличний музикант): “Давайте ліцензіюєм бомжів, молдаван, циган. Це пошло виходить тому що немає групи, комісії, яка буде визначати, що ви будете грати і наскільки добре, щоб не зганьбити нашу неньку Україну”.
Музикантів-професіоналів нововведення також насторожує. Переживають, що і їм невдовзі доведеться отримувати ліцензії на виступи у клубах чи концертних залах. Кажуть, краще б влада подумала про поліпшення умов для роботи їх вуличних колег.
Павло Гудімов (музикант, фалерист): “То є дуже важлива складова - висловлюватись, якщо ти хочеш винести на вулицю свою картину, або вийти десь в центрі і поспівати трошки для людей - то є свобода. Треба займатися напевно господарством міським, і створювати все більше майданчиків для того, щоб люди могли займатися творчістю в містах”.
Зараз на вулицях Києва виступає близько сотні артистів. Здебільшого їх можна побачити у вихідні та святкові дні на Хрещатику та Подолі.
3 хв
Вуличні музиканти готуються доводити свою профпридатність
Столична влада хоче зобов’язати київських та заїжджих трубадурів отримувати ліцензії на роботу.