Так, один з лауреатів, Михайло Терещенко, фотокореспондент пропагандистської інформагенції ТАСС, здобув перемогу в категорії "Фотографічні історії" за серію "Протести в Грузії". Росіянка Альона Кардаш, яка проживає в Німеччині, стала переможницею в категорії Довгострокові проєкти за серію знімків "Пахне димом з Батьківщини", у якій досліджує відірваність сучасної Росії від реальності, де війна називається спецоперацією, передає 24 Канал із посиланням на World Press Photo.
Дивіться також ЗМІ поширили фото, де Бербок тікає від Шольца: глава МЗС Німеччини прояснила ситуацію
В Україні відреагували на нагороди росіян
Так, Українська Асоціація професійних фотографів опублікувала заяву, у якій відреагувала на результати конкурсу. Там наголосили, що, винагороджуючи російських фотографів, які є носіями державної ідеології Росії, конкурс сприяє підміні понять: "...замість засудження агресора акцентує на співчутті до нього".
Журналістка Крістіна Бердинських також звернула увагу, що лауреат Михайло Терещенко називає окупацію Маріуполя визволенням.
Цинічне порівняння сепаратиста і маленької українки
Окреме обурення в Україні викликало те, як саме журі охарактеризували роботи-переможниці. Ними стали світлини двох німецьких фотографів, які журі вирішило розглядати у тандемі.
Перше фото зробив німецький фотограф Флоріан Бахмайер. На ньому 6-річна Ангеліна, переселенка з прифронтового Куп'янська. Дівчинка страждає на панічні атаки через війну.
6-річна Ангеліна з Куп'янська / Фото Florian Bachmeier
Авторкою другого фото є німецька фотографиня Нанна Хайтманн, яка працює на The New York Times і живе у Москві. На знімку поранений "ДНРівець" у стабілізаційному пункті десь під Бахмутом на окупованій росіянами території.
Поранений "ДНРівець" в окупованому Бахмуті / Фото Nanna Heitmann
Так от, журі конкурсу назвали ці фото "візуальною парою", яка фіксує різні виміри "конфлікту".
Український фотограф Сергій Коровайний, який документує злочини Росії в Україні, не приховував свого розчарування результатами конкурсу. Він підкреслив, що фактично журі конкурсу ототожнює жертву – маленьку Ангеліну – та агресора – російського окупанта, причину смертей і страждань українців.
І європейське журі, де головує досвідчений фотограф Finbarr O'Reilly, який сам багато разів знімав страждання українців, вирішує їх поєднати. Поставити разом. Утворити ТАНДЕМ. Бо вони так схожі візуально, правда? Та і сенс такий самий, правда? Російські хлопчики ж теж страждають. З мого погляду, це неемпатична, поверхнева, натягнута завдяки візуальній подібності маніпуляція, що прибирає відповідальність за загарбницьку російську війну в Україні з "простих росіян" – військових і цивільних,
– написав Коровайний.