Про конфлікт

Цей конфлікт мені говорить про те, що держава не виконує свої обов’язки по боротьбі з корупцією і злочинністю, доступу громадян до правосуддя. Суспільство намагається заповнювати ці пробіли у такій формі.

Групи протистояння

З цим слід розбиратися і припинити компанію по цькуванню «Правого сектору». Цей конфлікт, який виглядає, як з’ясування стосунків на місцевому рівні, відображає ширше протистояння між групою, яка породжена Майданом та особами, які представляють традиційну владу. Остання група зацікавлена у збереженні корупції і повній безвідповідальності і кругової поруки.

Я не виключаю, що у цьому протистоянні винні обидві сторони.

Вирішення

Суддями у цьому конфлікті може виступати лише суспільство. Чим швидше ми зрозуміємо, що сталося, не з допомогою міліції чи прокуратури, до якої немає довіри, а разом з депутатами та журналістами і громадськими активістами створимо відповідну комісію, яка має дати чітку відповідь, що там сталося.

Але я не вірю у комісію в стінах Верховної ради, я маю на увазі створення Громадської комісії.

Штурм Правого сектору

"Правий сектор" нам має пояснити, що там робили їх люди, але хочу наголосити, що я і добровольці "Донбасу" виступають за мирне вирішення і припинення будь-яких спроб вирішити ситуацію у Мукачевому силовим шляхом. Туди мають прибути депутати з різних фракцій і громадські активісти для забезпечення переговорного процесу і доступу преси.

Будь-які силові методи зі сторони правоохоронців можна розцінювати, як злочин проти народу України. Я не рекомендую новому голові СБУ починати службу з таких подій.

Зняття Авакова

У Верховній Раді зареєстровані постанови про зняття Віктора Шокіна та Арсена Авакова, але ми маємо поміняти не прізвища, а саму систему. Ми будемо підтримувати усі зміни, які спрямовані на перезавантаження системи.