Перебування в СІЗО

Як розповіла Кузьменко у коментарі ТСН, вона намагається забути в’язницю. Щоправда, залишила собі на згадку звідти дерев’яну ложку.

До теми Відбулися суди по запобіжних заходах Антоненку, Кузьменко та Дугарь: що змінилося

"Тому що залізними користуватися не можна було, одноразовими користуватися теж не можна. Все, що було можна, – дерев'яна ложка. Ось її я залишила собі на пам'ять", – підкреслює вона.

Кузьменко додає, що за вісім місяців у СІЗО її не полишало відчуття абсурдності того, що відбувається. І жодної хвилини не хотілося виправдовуватися.

А чому ти щось повинен підтверджувати? Зачекайте, хлопці, доведіть, що ми там були. Чому я повинна доводити, що я – нормальна людина? Що я – не вбивця? Ось вам робота, ось вам сім'я, ось вам будинок!
– говорить Юлія.

За її словами, найбільше у слідчому ізоляторі боялася порушень дрібної моторики. Річ у тім, що, працюючи дитячою кардіохірургинею в ОХМАТДИТі, вона робила по двісті операцій у рік. А без практики руки могли перестати слухатися. Тому довго не могла придумати, як підтримувати ці навички у СІЗО.

"Оптимально було б, звичайно, вишивати бісером, але голка – заборонена. В'язати спиці – заборонено. Все, що залишалося з можливих варіантів, – це малювати. До в'язниці останній раз фарбами я малювала у класі третьому", – продовжила Кузьменко.

Всі малюнки, намальовані в камері, вона привезла з собою. Вижила, каже, завдяки їм і підтримці друзів. Найщасливішим днем у СІЗО був Новий рік, коли під стіни ізолятора прийшли всі її друзі та родичі.

"Я залізла на табуретку, щоб стати на рівні вікна: не бачу – так, щоб хоча б чути. І хлопці простояли під ізолятором тимчасового тримання з восьмої до першої години. А я з восьмої до першої години простояла на табуретці, витягнувшись з чашкою чаю", – констатувала вона.

Зверніть увагу Справа Шеремета: інститути відмовляються провести експертизу ходи

День вбивства Павла Шеремета

За словами Кузьменко, перед СІЗО востаннє вона була вдома 20 грудня. Спочатку навіть не зрозуміла, за що її затримали.

"Прийшов адвокат і каже: "Ти повинна згадати 18, 19 і 20 липня 2016 року. Я так на нього тільки подивилася та сказала: "Ти збожеволів", – каже фігурантка справи Шеремета.

Згодом вона все ж поновила в пам'яті день вбивства Павла Шеремета до дрібниць. За її словами, тоді вона тільки-но повернулась з відпустки, її син – з відпочинку. Жінка розібрала речі та почала читати новини.

А там всі новини рясніють вибухом в центрі Києва, вбивством журналіста... Я зробила перепост у фейсбуці, навіть прокоментувала наполовину цензурно. Типу: що відбувається в центрі міста, у нас – вибухи... І "полізла" подивитися в гугл, хто такий Павло Шеремет. Що найцікавіше, підняли браузер і те, що я "полізла" подивитися в гугл, ввела "Шеремет Павло", сторона звинувачення розцінила як доказ,
– зауважила Кузьменко.

Тоді ж вона написала у фейсбуці допис-обурення про вбивство, а за годину опублікувала фото свого білого бульдога та забула про справу Шеремета на три роки – аж до власного затримання.

Що далі

Зараз Кузьменко перебуває вдома, ходить у електронному браслеті. Каже, що на те, щоб оговтатися та наобійматися з рідними, їй вистачить тижня.

Далі мріє повернутися до роботи. Але розуміє, що шанс вийти з-під домашнього арешту може з'явитися лише за місяць – 14 вересня. Тоді відбудеться наступне засідання суду.

Але взагалі я буду молитися не за ослаблення санкцій щодо мене, а за те, щоб просто вийшов Андрій (Антоненко, інший фігурант справи Шеремета – 24 канал),
– підсумувала вона.

Цікаво Я щаслива, – Кузьменко про своє звільнення з-за ґрат: відео

Кузьменко та справа Шеремета: коротко

  • Лікарку та волонтерку Юлію Кузьменко правоохоронці затримали 12 грудня 2019 року. Окрім неї, того ж дня були затримані музикант і ветеран АТО Андрій Антоненко, а також військова медсестра Яна Дугарь.
  • Їх назвали підозрюваними у справі вбивства журналіста Павла Шеремета у 2016 році. Мовляв, організатором був Антоненко (потім слідство переглянуло його роль у справі), Кузьменко підкладала вибуховий пристрій під авто журналіста, а Дугарь фотографувала камери відеоспостереження біля місця вбивства Шеремета.
  • Кузьменко та Антоненку суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, його постійно продовжували. Дугарь відправили під домашній арешт, зараз вона перебуває під заставою.
  • 22 травня слідство у справі ймовірних виконавців вбивства було завершено. Пізніше їхнім захисникам обмежили час для ознайомлення зі справою до 14 серпня. Розслідування щодо замовників виокремлено в іншу справу та триває.
  • Усі затримані заперечують свою причетність до злочину та вважають переслідування політичним.