Добитись приголомшливої слави Мерилін Монро допомогла наполегливість та вміння побачити можливості на шляху до успіху. "Колись шанс постукає у мої двері, і я хочу бути до цього готовою", – казала голлівудська зірка, передає 24 Канал.

Читайте також Вінстон Черчилль – людина, яка скористалась шансом змінити плин історії

А як Мерилін Монро виборола свій шанс стати однією зі знакових постатей Голлівуду – 24 Канал розповідає у спецпроєкті за підтримки Slots City.

Дитинство Мерилін Монро було далеко не ідеальним

Нерідко видатні люди продовжують справу своїх батьків, перевершуючи їхній успіх. Відчасти так було і в Мерилін Монро, чия мати працювала кіномонтажницею в компанії RKO Pictures та чималу частину свого життя присвятила Голлівуду.

Власне, й ім'я для своєї третьої дитини Гледіс Перл Бейкер, ймовірно, запозичила від зірок того часу. За неофіційними даними, дівчинку вона назвала на честь акторки німого кіно Норми Толмадж і кінодіви Джин Гарлоу. Так і почала свою історію Норма Джин Бейкер.

Ще тоді вона вирізнялась серед дітей красою, тендітністю та скромністю. Народившись у Каліфорнії, Норма Джин була оточена кінематографом, тому й мріяла стати актрисою та чекала шансу втілити задум у реальність.

Мерилін Монро у дитинстві / Фото Вікіпедія

Проте дитинство дівчинки було далеко не казковим. Через психічні проблеми та фінансові труднощі мати змушена була віддати її під опіку іншої родини. У той час вона навідувалась до Норми Джин, забирала її на екскурсію в Голлівуд та водила у кіно.

Згодом жінці навіть вдалось повернути дитину на нетривалий час. Однак за кілька місяців стан матері погіршився, а Норма Джин змінила не одну прийомну родину та притулки для дітей. Це було великою травмою, і не лише психологічною.

Модельна кар'єра красуні

Вже у старшій школі дівчина почала зустрічатись із Джимом Догерті. Щоб уникнути чергового притулку, у 16 років Норма Джин вперше одружилась та зі шкільним атестатом влаштувалась на роботу на авіаційний завод. Водночас її чоловік працював на флоті та пішов у тривалий рейс.

Здавалося б, які тут можливості могли випасти красуні? Та саме на заводі у 1944 році вона випадково зустріла фотографа Девіда Коновера, який робив знімки для випуску про нові БпЛА. Захоплений красою дівчини, він запросив її стати моделлю для ще кількох зйомок та дав шанс отримати першу популярність.

Впізнаєте юну Мерилін Монро? / Фото Вікіпедія

Тоді Норма Джин отримувала 5 доларів на годину, але вже бачила перспективу, як заробляти більше та наблизитись до втілення своєї мрії. Завдяки Девіду Коноверу вона стала моделлю в The Blue Book Modeling Agency та збільшила кількість зйомок.

Оскільки чоловік не розумів цієї роботи дівчини, а також вимагав її звільнення і повернення на завод, Норма Джин подала на розлучення та вирушила за своєю мрією.

Мерилін Монро в одній із перших зйомок / Фото Вікіпедія

Як Норма Джин Бейкер стала Мерилін Монро

Ще тоді дівчина зрозуміла: щоб вибороти собі місце в Голлівуді, вона повинна стати помітною для режисерів. Вивчаючи творчість Джин Гарлоу та Лани Тернер, вона вирішила вибілити своє волосся до золотистого кольору та випрямити його. Такою красуню побачили на перших кінопробах.

В документальному фільмі Бен Лайон, що був головою відділу кастингів 20 Century Fox, згадував, що Норма Джин Бейкер прийшла у студію без попереднього запису та вирішила використати шанс побувати на пробах до фільму.

"Мені зателефонувала секретарка і сказала: "Містере Лайоне, до вас прийшла дуже красива дівчина, але їй зустріч не призначено". Я відповів: "Можна і без запису, проведи її сюди". За секунду увійшла чарівна дівчина з красивими локонами, у рожевій сукні, 22 роки. Я запитав: "Які ж ваші плани?" "Стати кінозіркою", – відповіла вона. Я кажу: "Якщо ви прагнете стати кінозіркою, перш за все потрібно змінити ім'я. Мені здається, ви Мерилін". Вона відповіла, що їй подобається. Але це тільки ім'я, прізвище ми ніяк не могли придумати. Раптом вона сказала: "Містере Лайоне, а можна я візьму прізвище своєї бабусі – Монро?" Так вона і стала Мерилін Монро", – згадував Бен Лайон.

Тоді Мерилін таки отримала епізодичну роль та почала довгу роботу над удосконаленням своїх умінь. Її звичайний день складався зі зйомок, кількох годин уроків акторської майстерності, обіду, години занять танцями, а ще вокалу, фехтування та верхової їзди. Тож поки інші актриси насолоджувались першою славою та проводили час у барах, Мерилін Монро наполегливо працювала, щоб довести режисерам: вона варта великих ролей.

Колись шанс постукає у мої двері, і я хочу бути до цього готовою,
– говорила вона.

Мерилін Монро не лише чекала свого шансу стати актрисою, але й готувалась, щоб не змарнувати його / Фото Вікіпедія

На заваді до великої слави було багато перепон. Зокрема, на початку кар'єри у Мерилін Монро був дуже писклявий голос, тому їй не квапились давати більші ролі. Крім цього, красуня хоч і ефектно виглядала у кадрі, проте була дуже скованою, не показною. Тому режисери порадили їй звернутись до актриси та викладачки Наташі Лайтесс.

Перша зустріч з красунею не вразила її наставницю. Дівчина була не показною та не дуже перспективною. Проте наполегливість і прагнення розвиватись, що демонструвала Мерилін, підкорили Наташу. Щодня Монро приїжджала до неї на заняття на велосипеді та ніколи не запізнювалась, розуміючи, що на кону – її майбутнє.

Вона не хотіла ні грошей, ні чоловіків, ні кохання, Мерилін прагнула розвиватись і грати в кіно,
– згадували її колеги.

Мерилін Монро з Наташею Лайтесс / Фото Вікіпедія

Тоді спільно з досвідченою акторкою Мерилін почала створювати свій власний стиль кінодіви. За порадою Наташі Лайтесс, білявка входила в кадр повільно, наче танцює, говорила напівпошепки, що надзвичайно подобалось глядачам, а також вивчала мову тіла, аби використовувати її на зйомках. Десятки книг, тисячі уроків, дослідження кіноринку, слідування за трендами – Мерилін Монро впевнено ловила свій шанс пробитись у велике кіно.

Та попри неймовірну харизму і талант, дівчині не пропонували зіркові ролі. Однотипні персонажі, образи спокусниць, жодного значного прогресу – Мерилін Монро, яка мала IQ у понад 160 балів, сприймали всього лише красунею, а не серйозною актрисою.

Мерилін Монро у фільмі "Асфальтові джунглі" / Фото Вікіпедія

Та коли у житті трапляється така смуга, доля нерідко дає нові шанси. І Мерилін Монро їх вміло використала.

Модельна зйомка кардинально змінили життя Мерилін

Коли про Мерилін Монро почали активніше писати у ЗМІ через її бурхливе особисте життя, у 1949 році довкола її імені розгорівся чималий скандал. Журналісти знайшли фото актриси з її модельного минулого. На них вона позувала абсолютно голою для календаря. Публіка та кіноспільнота відреагували на це шквалом критики.

Поки красуню активно обговорювали, Мерилін Монро отримала від кіностудії, з якою працювала, пораду збрехати, мовляв, що це не вона, а дівчина, дуже схожа на неї, знялась у провокаційній фотосесії. Але там, де інші бачили скандал, Мерилін побачила свій шанс.

Вона звернулась до престижного видання з пропозицією дати ексклюзивне інтерв'ю, і, звісно, воно прикувало увагу всієї Америки. Мерилін Монро вирішила не брехати, а пояснити, що в той час їй потрібні були гроші для проживання у Лос-Анджелесі, а зйомка у стилі "ню" досить добре оплачувалась. Така щирість викликала захват у публіки, а люди більше хотіли дізнатись, хто ж така Мерилін Монро і що вона ще приховує.

Крім цього, американка стежила за всіма новинами, аналізувала ситуацію та бачила, що назріває сексуальна революція, а світ готовий змінити свої моральні устрої. Тому вона вирішила, що час зробити сміливу заяву.

Моє тіло належить тільки мені, всі його частини! – наголосила Мерилін Монро в інтерв'ю, чітко давши зрозуміти: ніхто не повинен казати жінкам, що їм робити з власним тілом.

Така смілива заява викликала ажіотаж. Мерилін Монро була на перших шпальтах усіх газет США та заклала основу для сексуальної революції.

Мерилін Монро у фільмі "Джентльмени віддають перевагу білявкам" / Фото кадр з фільму

Завдяки своєму розуму та вмінню скористатися шансами долі, Мерилін Монро стала однією з найбільш впізнаваних жінок Голлівуду. Її ім'я знали у кожному американському домі, а до її мешкання почали надсилати сценарії та запрошення на зйомки.

Мерилін Монро стала справжнім секс-символом нації. З 1953 до 1955 років саме вона була кінодівою, якою захоплювались та чий стиль наслідували. У цей час актриса виборола собі право обирати сценарії самостійно та будувати кар'єру так, як і годиться зірці такого масштабу.

При цьому Мерилін Монро вміла одягати маску кінодіви, перетворюватись на розкішну та грайливу жінку, та точно знала, коли цей образ можна скинути і побути собою.

Мерилін Монро – легенда Голлівуду / Фото Gif

Отже, Мерилін Монро – жінка, яка змогла повпливати на весь світ та кожного надихнути використати свій шанс на успіх. І хоч в особистому житті їй не так таланило, проте, як тільки на знімальному майданчику запалювались вогні, а помічники режисера казали: "Камера. Мотор", Мерилін по-справжньому сяяла.